17 września, godz. 18:00, Studio Muzyczne Radia Lublin, Kryminalne czwartki w Lublinie – spotkanie z Robertem Małeckim. Spotkanie odbędzie się z udziałem publiczności. Streaming wydarzenia na radio.lublin.pl, profilu FB Radia Lublin i Stowarzyszenia Radia Lublin oraz radiowym kanale YouTube.

Robert Małecki – politolog, filozof, dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Laureat najważniejszych polskich trofeów literackich, w tym Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Literackiej Piły. Serca czytelników podbił serią o komisarzu Bernardzie Grossie (Skaza, Wada, Zadra) oraz drugą, o dziennikarzu Marku Benerze (Najgorsze dopiero nadejdzie, Porzuć swój strach, Koszmary zasną ostatnie). Na lubelskim spotkaniu Robert Małecki zaprezentuje dwie ostatnie książki: wspomnianą Zadrę i thriller Żałobnica.

Zadra to kolejna opowieść o śledztwie charyzmatycznego komisarza Grossa, którego tropy naprowadzają na sprawę zaginięcia pary studentów sprzed szesnastu lat. By dociec, co tak naprawdę się wtedy wydarzyło, Gross musi rozdrapać wiele ran i zadać sporo niewygodnych pytań ludziom, którzy ewidentnie obawiają się, że ktoś w końcu powiąże ze sobą pogmatwane fakty. Dwie skłócone ze sobą rodziny, które powiązane są ze sprawą, muszą zmierzyć się z demonami przeszłości.

Żałobnica to historia pięknej kobiety po trzydziestce, która dziedziczy po śmierci męża świetnie prosperujące przedsiębiorstwo i spory majątek. Niestety skrywane głęboko tajemnice po latach wypływają na wierzch i Anna orientuje się, że ktoś zaczyna manipulować jej życiem. Kobietę zalewa fala strachu…

 

Pin It on Pinterest

Share This