Nowe słuchowiska z udziałem znanych aktorów, koncerty, ciekawe audycje – taka jesień tylko w Radiu Opole! To tylko część propozycji, jakie przygotowała nasza rozgłośnia.

W październiku i listopadzie słuchacze będą mogli usłyszeć powieści, w tym dwa słuchowiska autorskiej produkcji Radia Opole. Pojawią się w nich znani opolscy, ale także krajowi aktorzy – mówi Piotr Moc, prezes i redaktor naczelny Radia Opole. – Jest to “Wotum” oparte na motywach powieści Macieja Siembiedy, znanego już tutaj na Opolszczyźnie autora. Akcja dzieje się w okolicach Głogówka. Jest to historia sensacyjnego planu porwania obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Szczegóły już u nas w listopadzie. Wyemitowanych zostanie 7 odcinków, od 9 do 27 listopada. Premiera będzie co drugi dzień. Oprócz tego będzie drugie słuchowisko “Nie każdemu bije dzwon”, którego premiera 5 października. Jest ono autorstwa Marzeny i Jacka Mielcarków.

Na antenie Radia Opole będzie można także posłuchać serialu radiowego na podstawie “Lalki” Bolesława Prusa. Przygotowano 140 odcinków. Ich emisja zaplanowana jest codziennie od 12 października, po paśmie po południowym “Trendy i Owędy”.- Mamy też dwie historie o kardynale Wyszyńskim. To „Wyszyński. Historia nieprosta”, w którym występuje Adam Woronowicz, a także mamy młodzieńczy dramat Karola Wojtyły “Hiob”, napisany w 1940 roku. To historia człowieka, który pozostaje wierny Bogu, pomimo doświadczających go nieszczęść. Jest to dzieło późniejszego papieża Jana Pawła II. W roli tytułowej Cezary Morawski. – dodaje Piotr Moc.Nowa ramówka startuje już w piątek rano (18.09). Wtedy też w audycji “Kto rano wstaje…” obok Justyny Marcińskiej pojawi się Jarecki i DJ BRK. Nie zabraknie także jesiennego muzykowania. 29 października będzie można usłyszeć koncert z okazji 20-lecia zespołu Mizia&Mizia, a 14 listopada ponownie zabrzmi SBB.

Więcej na: radio.opole.pl

Pin It on Pinterest

Share This