Już poniedziałek, 21 września, w Międzynarodowy Dzień Pokoju na Świecie, odbędzie się turniej w Counter-Strike: Global Offensive, w którym weźmie udział 8 drużyn europejskich. Uczestnicy powalczą o pulę nagród w wysokości 100 000 złotych. Rozgrywkom będzie towarzyszyć zbiórka pieniężna na rzecz Fundacji Białoruski Dom. Partnerem Głównym akcji jest należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO.

Turniejowi towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna na rzecz Fundacji Białoruski Dom, która od wielu lat wspiera działania na rzecz demokracji i praw człowieka oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. Wszystkie informacje oraz przekierowanie do zbiórki znajduje się pod adresem playforbelarus.eu. Co ważne, polska społeczność esportowa przeznaczyła już na ten cel 50 000 złotych.

#GramyDlaBiałorusi jest oddolną inicjatywą środowiska esportowego, które w geście solidarności z narodem białoruskim, łączy się by zagrać we wspólnym turnieju charytatywnym. W rozgrywkach weźmie udział osiem europejskich drużyn reprezentujących zasady zdrowej rywalizacji, w której wzajemny szacunek oraz zasady fair-play są nadrzędnymi wartościami.

W akcji biorą udział także youtuberzy, znane osoby świata gamingu oraz influencerzy, m. in. Piotr „izak” Skowyrski, Karol Paciorek, Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, Paweł „Saju” Pawelczak, Patryk „Rojo” Rojewski, Ania „Lempiank” Łempicka czy Robert Burneika, którzy nagrali specjalnie dedykowany film zachęcający do akcji #GramyDlaBiałorusi:

https://youtu.be/MTko5QGtCxE.

 Oto pełna lista drużyn biorących udział w turnieju:

 1. Sprout
 2. Actina PACT
 3. Illuminar Gaming
 4. Honoris
 5. Budapest Five
 6. Endpoint
 7. Bet7 sAw
 8. Nemiga Gaming

Wśród uczestników #GramyDlaBiałorusi znajdziemy trzy w pełni polskie formacje – HONORIS, Actina PACT oraz Illuminar Gaming.

Pierwszy mecz zaplanowano na godzinę 13:00. Transmisja turnieju będzie dostępna w wielu językach, nie tylko w polskim. Organizator chce dzięki temu dotrzeć do jak najszerszego grona osób, które mogłyby wesprzeć inicjatywę. Transmisję będzie można zobaczyć na kanałach:

 1. Język polski twitch.tv/esportnow
 2. Język białoruski: witch.tv/nemigagg
 3. Język angielski: twitch.tv/uccleague2
 4. Język niemiecki twitch.tv/anaty_official
 5. Język węgierski https://www.twitch.tv/budapestfive
 6. Język portugalski: https://www.twitch.tv/rtparenacsgo
 7. Język rosyjski: https://www.twitch.tv/uccleague1
 8. Język chiński https://www.huya.com/18525153
 9. Język holenderski https://twitch.tv/vearless

Organizatorem wydarzenia jest Agencja gamingowa Fantasyexpo, a Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO jest Partnerem Głównym, której udział w wydarzeniu jest naturalną kontynuacją wsparcia esportu. Totalizator Sportowy jest nie tylko jednym z głównych mecenasów polskiego sportu, ale także esportu, będąc m. in. Partnerem Tytularnym Dywizji Profesjonalnej oraz Partnerem Głównym Polskiej Ligi Esportowej. Dodajmy także, że Totalizator Sportowy jest Partnerem Głównym koncertu #SolidarnizBiałorusią, który odbędzie się 26 września na PGE Narodowym.

Pin It on Pinterest

Share This