2 października o godzinie 19.00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Nie tylko rock’n’roll odbędzie się koncert Wojciecha Karolaka. Koncert z udziałem publiczności. Transmisja na antenie Radia Lublin, streaming na radio.lublin.pl, profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

Wojciech Karolak, legendarny polski jazzman, wirtuoz organów Hammonda, pianista, kompozytor i aranżer przedstawia długo oczekiwany nowy album pt. „Moontag”, tym razem w klasycznym fortepianowym trio jazzowym. W nagraniu wzięli udział: wybitny kontrabasista, zdobywca nagrody Grammy Paweł Pańta, który jest również pomysłodawcą i producentem płyty oraz mistrz swingowego grania, perkusista Arek Skolik. „Moontag” wypełniają kompozycje wybitnych postaci polskiej muzyki: Karolaka, Kurylewicza, Komedy, Wasowskiego, jak również twórców amerykańskich tj. Ellington, Previn, Robinson, Lane i Hefti. Melodyjność gry Karolaka, jego swing , umiar i wyczucie formy  doskonale łączą się  z błyskotliwymi i śpiewnymi solówkami basu oraz bluesowym i swingowym brzmieniem sekcji rytmicznej napędzanej przez Skolika.

Kolejne imprezy w Radiu Lublin

9 października, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera, koncert Felicjana Andrzejczaka (Nie tylko rock’n’roll)

13 października, godz. 18:00, Studio im. Budki Suflera, spotkanie z Eweliną Karpacz-Oboładze (Na własne uszy)

15 października, godz. 18:00, Studio im. Budki Suflera, spotkanie z Wojciechem Miłoszewskim  (Kryminalne czwartki w Lublinie)

Źródło: Radio Lublin

Pin It on Pinterest

Share This