13 października, godz. 18:00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Na własne uszy spotkanie z Eweliną Karpacz-Oboładze, prezentacja reportażu Literka po literce. Spotkanie z udziałem publiczności. Streaming na radio.lublin.pl, profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

Ewelina Karpacz-Oboładze przez szesnaście lat była reportażystką Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Autorka wielu reportaży radiowych oraz współautorka (wraz z Angeliką Kuźniak) dwóch książek: Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk oraz Krótka historia długiej miłości. Za reportaże radiowe nagrodzona licznymi nagrodami w tym min. „Złotym Mikrofonem” i statuetką „Srebrnego Melchiora”. Wykładowczyni akademicka. Prowadzi zajęcia Dokument radiowy i sztuka realizacji dźwięku na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW.

Literka po literce to opowieść o ludziach, którzy zakochali się, “rozmawiając” ze sobą przy pomocy alfabetu Morse’a przez ścianę w stalinowskim więzieniu. Bohaterami reportażu Eweliny Karpacz-Oboładze są Wiesława i Jerzy Śmiechowscy. Wiesława Śmiechowska jest córką Antoniego Pajdaka.

Źródło: RL/ MKostecki

 

Pin It on Pinterest

Share This