Czy ziemia nas słyszy? Co chciałaby nam powiedzieć, a o co poprosić? Radio Kraków i Festiwal Literatury dla Dzieci ogłaszają konkurs na wiadomość głosową od Ziemi do nas, ludzi, jej mieszkańców.

“Halo, tu Ziemia” to hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu. W programie zaplanowano rozmowy o różnorodności, naturze, bogactwie kultur, faunie, florze i ekologii – wszystkim tym, co ważne dla nas jako mieszkańców naszej planety! Będziemy też zastanawiać się, co ziemia chciałaby przekazać nam, swoim mieszkańcom. Dlatego właśnie zachęcamy dzieci do nagrania (z pomocą opiekunów – na przykład telefonem) krótkiej wiadomości głosowej. Wczujcie się w rolę planety – jak sądzicie, co chciałaby nam przekazać? Jesteśmy bardzo ciekawi, jakim głosem do nas przemówi! Czy będzie to śpiewny szept, jak szum wiatru, czy głośny huk, podobny do wybuchu wulkanu? A może głos dziecka? Przekonajmy się razem!

Podczas Festiwalu po raz kolejny wspólnie udowodnimy, że literatura, także dla dzieci, opisuje świat w całej jego wielowymiarowej złożoności. Jest kanałem, dzięki któremu możemy dotrzeć do najodleglejszych zakątków świata i który pozwala wzajemnie się zrozumieć nam, wszystkim jego mieszkańcom!

Oczekujemy na Wasze wiadomości – wyślijcie plik dźwiękowy (nie dłuższy niż 1 minuta) na adres: promocja.fldd@gmail.com

Spośród nadesłanych wiadomości Organizator wybierze dziesięć najciekawszych, z których zostanie stworzony film “Posłuchajcie planety! Wielogłos”, Będzie można go zobaczyć na stronie internetowej Festiwalu (fldd.pl) oraz na jego profilu na Facebooku, a także posłuchać na antenie Radia Kraków podczas trwania Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie (10-14 listopada).

Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 października!

Na autorów wyróżnionych wiadomości czekają nagrody!

Regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ

Pin It on Pinterest

Share This