W najbliższym czasie w Studiu M im. SBB Radia Opole zagoszczą zespoły świętujące jubileusze swojej pracy artystycznej. Będzie to z pewnością doskonała okazja nie tylko do licznych wspomnień i podsumowań minionych dokonań, ale także do zapowiedzi nowych muzycznych wyzwań.

Wrocławski zespół bluesowy Mizia & Mizia założony przez Stefana i Włodzimierza Miziów w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności artystycznej. Na scenie Studia M im. SBB będziemy mogli go zobaczyć już 29 października o godz. 20:00. Muzycy grają głównie standardy bluesa chicagowskiego wzbogacone o utwory z szeroko pojętego blues-rocka, natomiast podczas koncertu usłyszymy wyłącznie ich autorskie kompozycje. Mizia & Mizia czterokrotnie grał na Małej Scenie Rawy Blues, uczestniczył z sukcesami w takich festiwalach, jak Blues Na Kujawach, Bluestracje, Noc Bluesowa w Rawie Mazowieckiej i Blues Brothers Day.

W dniu 14 listopada w Studiu M Radia Opole odbędzie się jubileuszowy koncert patronów Studia, legendarnej grupy SBB. Wydarzenie pn. „50-lecie SBB. Wolność z Nami!” jest uhonorowaniem 50-letniego dorobku artystycznego zespołu i jego niekwestionowanej pozycji w historii polskiej muzyki, a także promocji polskiej kultury na świecie. Koncert odbędzie się o godz. 21:00, poprzedzi go panel biograficzny „Szukaj, Burz i Buduj” przedstawiający historię grupy SBB.

W tym roku jubileusz 35- lecia świętuje także zespół Pudelsi pod kierownictwem Andrzeja Pudla Bieniasza. Pierwszym znaczącym sukcesem zespołu była nagroda na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku z wokalistą Przemysławem Trębaczem. W 1987 zespół przystąpił do rejestracji swojej pierwszej płyty BELA PUPA z KORĄ (MAANAM) i Maciejem Maleńczukiem. Po wydaniu pierwszego krążka zespół przechodził burzliwy okres, a ciągłe zmiany składu nie wpływały pozytywnie na pracę muzyków. Dlatego też kolejny longplay, zatytułowany „Viribus Unitis”, ukazał się dopiero w 1996 roku. Od tego momentu Püdelsi osiągali coraz większe sukcesy. W 2005 roku Maciej Maleńczuk wybierał karierę solową a nowym wokalistą w zespole PÜDELSI został Szymon Goldberg, z którym zostały wydane dwie płyty: ZEN (2006) i MADAME CASTRO (2008). W 2010 roku PÜDELSI zmienili wokalistę i nowym frontmanem został Piotr Foreman. Na koncert zespołu zapraszamy 27 listopada o godz. 20:00.

Więcej na: radio.opole.pl

Pin It on Pinterest

Share This