Reportaż “Kiedyś Ci o tym opowiem” Magdaleny Świerczyńskiej-Dolot z Radia Gdańsk znalazł się w finałowej ósemce Konkursu Reportażu Radiowego “Człowiek w zagrożeniu 2020”. Audycje zostaną zaprezentowane pod koniec listopada festiwalowej publiczności i powalczą o Nagrodę Prezesa Radia Łódź w wysokości 5 tysięcy złotych.

Reportaż “Kiedyś Ci o tym opowiem” powstał w ramach przyznawanego przez Polskie Radio prestiżowego stypendium im. Jacka Stwory. Jego zrealizowanie zajęło autorce 11 miesięcy. Magdalena Świerczyńska-Dolot podjęła się trudnego i delikatnego tematu.

Bohaterką reportażu jest kobieta, która dowiaduje się, że może urodzić chore dziecko. Co ma robić? Co myśleć? Jak zaufać losowi? “Kiedyś Ci o tym opowiem” to historia o czekaniu, trudnych decyzjach i przewrotności losu. To wreszcie uniwersalna opowieść o kondycji nas samych.

Do tegorocznej edycji Konkursu Reportażu Radiowego organizowanego w ramach 30. Festiwalu Mediów “Człowiek w zagrożeniu” nadesłano 36 audycji autorstwa reportażystów z Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Koszalina, Lublina, Łodzi, Opola, Rzeszowa, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry.

Finaliści Konkursu Reportażu Radiowego “Człowiek w zagrożeniu”:

1. “A kto nie wypije” Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet (Polskie Radio Lublin),
2. “Bilet powrotny, proszę” Adama Bogoryja-Zakrzewskiego i Agnieszki Szwajgier (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia),
3. “Brat instrument” Katarzyny Michalak (Polskie Radio Lublin),
4. “Demokracja niepubliczna” Aleksandry Sadokierskiej (Polskie Radio Białystok),
5. “Kiedyś ci o tym opowiem” Magdaleny Świerczyńskiej-Dolot (Radio Gdańsk),
6. “Pandemiczny krajobraz dźwiękowy” Beaty Kwiatkowskiej i Olgi Mickiewicz (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia),
7. “Trucicielka/żywicielka” Anny Dudzińskiej (Polskie Radio Katowice),
8. “Uciekając z Wuhan” Marcina Pośpiecha (Program III Polskiego Radia).

Więcej na: radiogdansk.pl/  (fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

Pin It on Pinterest

Share This