Grupa SBB na antenie Radia Opole i w Internecie będzie obchodziła jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji Radio Opole przygotowało między innymi koncert w legendarnym Studiu M, które nosi imię zespołu, a także okolicznościowe audycje.

W sobotę o godzinie 21:00 rozpocznie się wideotransmisja koncertu na naszych kanałach społecznościowych i stronie internetowej radia – podkreśla Agnieszka Kurenda-Szmit z redakcji muzycznej Radia Opole. – Koncert zatytułowany “50-lecie SBB. Wolność z Nami!”, który będzie uhonorowaniem dorobku muzycznego grupy. Świętowanie rozpocznie się już od 13 listopada w piątek, bo wtedy o godzinie 17:00 na antenie Radia Opole, o godzinie 17:15 w audycji “Dobre granie” zostanie wyemitowany reportaż radiowy zatytułowany “SBB. Trzy żywioły”, którego pomysłodawcą i producentem jest prezes Piotr Moc. Natomiast w sobotę o godzinie 20:00 będzie panel dyskusyjny o historii zespołu SBB.

W panelu wezmą udział: Michał Wilczyński, dziennikarz muzyczny i biograf grupy SBB, Paweł Brodowski, redaktor naczelny Jazz Forum, dr Mateusz Torzecki z Muzeum Polskiej Piosenki, red. Jacek Rudnik, dziennikarz Radia Opole oraz prezes i redaktor naczelny Radia Opole – Piotr Moc.

Szczegóły na stronie internetowej: radio.opole.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny Muzeum Polskiej Piosenki oraz magazyn Jazz Forum. Producent: Studio M im. SBBSeptyma Performing Arts. Organizatorami koncertu i wydarzeń mu towarzyszących są Radio Opole S.A. i Studio M im. SBB.

 

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo Instytutu Muzyki i Tańca

 

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca”.
Przypomnijmy, że z okazji 50-lecia zespołu SBB Radio Opole wyemitowało w tym roku cykl audycji “SBB! Gramy pięćdziesiąt na pięćdziesiąt” prezentujący utwory kultowej grupy. Każdy z 50. odcinków cyklu poświęcony jest innemu utworowi – wszystkie są do odsłuchania tu: SBB! Gramy pięćdziesiąt na pięćdziesiąt.

 

Pin It on Pinterest

Share This