„Inwazja obcych. Zwierzęta”

Audycja zrealizowana w ramach projektu Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska pod nazwą Opracowanie zasad kontroli i zwalczania inwazyjnych gatunków obcych wraz z przeprowadzeniem pilotażowych działań i edukacją społeczną, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Intensywny ruch turystyczny, handlowy, krótko mówiąc: globalizacja – jest przyczyną rozprzestrzeniania się niektórych gatunków zwierząt w rejony świata, w których do tej pory nigdy nie występowały. Część z nich jest zupełnie nieszkodliwa, inne to inwazyjne gatunki obce (IGO) – śmiertelnie niebezpieczne dla naszego rodzimego ekosystemu. Czy grozi nam inwazja obcych?

Posłuchaj rozmowy z rzecznikiem prasowym Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – Panem Piotrem Otrębskim. Tematem audycji są inwazyjne gatunki obce zwierząt, które czynią spustoszenie wśród naszych rodzimych gatunków, czy też konkurują z nimi o pokarm i siedliska. Niektóre z tych egzotycznych zwierząt są hodowane w naszych domach, ale nie zdajemy sobie sprawy, że żyją również dziko w naszym środowisku.

Dowiemy się czym są IGO, a także czy obce gatunki zwierząt stanowią zagrożenie dla ludzi, w jaki sposób te zwierzęta dostają się do środowiska naturalnego oraz jak bardzo ważna jest edukacja społeczna i podnoszenie powszechnej świadomości dotyczącej IGO.

Więcej informacji o IGO znajdziemy na: www.projekty.gdos.gov.pl/igo

     

 

Pin It on Pinterest

Share This