Gratka dla fanów alternatywnego elektropopu w stylistyce lat 80. szykuje się w piątek 27 listopada w Studiu M im. SBB. Wszystko za sprawą koncertu duetu GOCH., który zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty. Transmisja wydarzenia na antenie Radia Opole od godz. 20:00. Koncert odbędzie się bez udziału publiczności w Studiu M. Tydzień później wersja wideo koncertu na radiowym kanale YouTube, stronie internetowej i profilach facebookowych Radia Opole i Studia M.

 – Zagości na scenie niezwykły duet – podkreśla Agnieszka Kurenda-Szmit z redakcji muzycznej Radia Opole. – To jest koncert, który szczególnie polecam wielbicielom alternatywnego electro-popu w stylistyce lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Pojawi się u nas muzyczny duet: zespół Goch, który tworzą wokalistka Gosia Kotwica i producent, kompozytor Adam Drzewiecki. Dodam, że będzie im w studiu towarzyszył gitarzysta Łukasz Belcer. Także będzie fantastyczne trio. 

GOCH. to muzyczny duet wokalistki Gosi Kotwicy oraz Adama Drzewieckiego – producenta, pianisty i kompozytora, który powstał pod koniec 2015 roku. Gosia zwyciężyła w programie „Szansa na sukces”, jest laureatką wielu festiwali ogólnopolskich i zagranicznych oraz nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Adam jest fanatykiem instrumentów analogowych, współpracuje z takimi artystami jak Janusz Radek, czy Püdelsi oraz prowadzi własne studio nagrań w Wieliczce.

Piosenki zespołu GOCH. pojawiają się na antenie Radia Opole od 2018 roku, kiedy to duet wystąpił w konkursie „Debiuty” podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Adam Drzewiecki współpracował z naszą rozgłośnią już od 2010 roku przynajmniej przy czterech przedsięwzięciach… Rok temu gościł też w audycji Tomasza Wojtyłki „Dobre Granie” – filmowy zapis rozmowy jest do posłuchania tu: Adam Drzewiecki w audycji “Dobre Granie!”.

Debiutancka płyta duetu GOCH. została nazwana… „GOCH.”, składa się z 12 utworów opowiadających – jak piszą jej twórcy – o życiu i miłości. Płyta promowana jest singlami „Po prostu miłość”, którego premiera odbyła się pod koniec września, oraz „Zamiary” – wyprodukowanym przez Arkadiusza Koperę odpowiedzialnego m.in. za płytę Darii Zawiałow oraz zespołu Pink Freud. Materiał na płytę został w całości napisany przez Gosię i Adama.

Album 28 września miał swoją premierę cyfrową.

Radio Opole debiutancką płytę GOCH. objęło patronatem medialnym.

Więcej na: radio.opole.pl

 

Fot. archiwum artysty

Pin It on Pinterest

Share This