Łukasz Badowski znalazł się w gronie finalistów tegorocznej edycji konkursu Popularyzator Nauki. Prowadzący audycje „Z innej planety” i „Pan od przyrody” w Radiu dla Ciebie został nominowany w kategorii „Media”. Laureatów poznamy w styczniu przyszłego roku.

Do 16. edycji konkursu Popularyzator Nauki zgłosiło się ok. 100 kandydatów, spośród których kapituła wyłoniła 18 finalistów. Wśród nich znalazł się Łukasz Badowski. Dziennikarz Radia dla Ciebie, prowadzący audycje „Z innej planety” (w każdy wtorek od 20:00) oraz „Pan od przyrody” (w niedziele od 12:00) był nominowany w konkursie również w 2017 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu w styczniu 2021 roku. Nagrody otrzymają zwycięzcy w kategoriach: naukowiec, animator, zespół, instytucja, media, a także laureat nagrody głównej – Popularyzator Nauki 2020.

Konkurs organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagradzane są w nim osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.

Nominowani do nagrody Popularyzator Nauki 2020

w kategorii Animator:

Łukasz Durajski, Paweł Gora, Dawid Masło, Szymon Smentek

w kategorii Instytucja:

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, Hevelianum, Stowarzyszenie Demagog

w kategorii Media:

Łukasz Badowski, Filozofuj!, Medonet

w kategorii Naukowiec:

dr Jerzy Jarosz, dr hab. Małgorzata Makiewicz, dr hab. Piotr Rzymski, dr Joanna Stojer-Polańska

w kategorii Zespół:

BioCentrum Edukacji Naukowej BIOCEN, Koło Naukowe Przyrodników, dr Wacław Kulczykowski, Mateusz Sokalszczuk, Śląski Festiwal Nauki Katowice

Więcej na: rdc.pl

Pin It on Pinterest

Share This