Joanna Knitter Blues & Folk Connection wystąpi w piątek 4 grudnia w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna. Zespół będzie promował swoją najnowszą płytę z bluesowymi wersjami przebojów Arethy Franklin. Na transmisję koncertu na naszej antenie, stronie internetowej oraz Facebooku zapraszamy o godz. 20:05.

Projekt “Aretha” powstał w głowie Joanny Knitter na długo przed śmiercią Arethy Franklin, ale jak to zwykle bywa, nie było łatwo wprowadzić go w życie. W końcu jednak się udało i dzięki pomocy muzyków z Blues & Folk Connection możemy posłuchać w nowych wersjach takich przebojów Królowej Soulu, jak “Respect”, “Chain of fools” czy “Natural woman”.Grający na gitarze Krzysztof Paul sprawia, że piosenki zyskują blues-rockowy pazur, a dzięki organom Hammonda, za którymi zasiada Artur Jurek, zachowują gospelowy sznyt. Całość w cuglach trzyma sekcja rytmiczna w postaci Adama Żuchowskiego i Piotra Góry, a nad muzyką króluje głos gdańskiej wokalistki Joanny Knitter.

Płyta “Aretha” ujrzała światło dzienne we wrześniu. Zawartych na niej utworów z kanonu amerykańskiej muzyki będziemy mogli posłuchać już w piątek 4 grudnia o godz. 20:05. Wydarzenie odbędzie się w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna. Koncert będzie emitowany na żywo na antenie Radia Gdańsk, a transmisję wideo pokażemy na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku. Wieczór poprowadzi Kamil Wicik.

Joanna Knitter Blues & Folk Connection (fot. Marcin Storma)

więcej na: radiogdansk.pl

Pin It on Pinterest

Share This