„LALKA” Bolesława Prusa w wersji audio w Radiu Łódź. “Lalka” będzie emitowana w odcinkach na antenie Radia Łódź, od poniedziałku do czwartku o godz. 22:00 oraz w krótszych częściach, o godz. 12:40 i godz. 19:40. 

Jak mogliby wyglądać współcześni Izabela Łęcka i Stanisław Wokulski? Czy ich problemy są wciąż aktualne? Na te pytania odpowiedzieli twórcy nowej odsłony kultowej „Lalki” Bolesława Prusa, która zadebiutuje w formie serialu audio. W rolach głównych: Julia Wieniawa, Adam Woronowicz, Wiktor Zborowski, Barbara Kurdej-Szatan czy Maciej Musiał.

Jedne z najbardziej niezapomnianych postaci polskiej literatury powracają w nowej odsłonie. W bohaterach kultowej „Lalki” Bolesława Prusa – Izabeli Łęckiej czy Stanisławie Wokulskim – można dostrzec wiele cech wspólnych ze współczesnym pokoleniem. Kreowanie swojego wizerunku, gonitwa za pozorami szczęścia, porównywanie się z innymi – to wyzwania, z którymi mierzymy się w XXI wieku. Kiedy zagłębimy się w tę historię, okaże się, że wciąż zmagamy się z tymi samymi zasadami społecznych gier, a epoka, w której się toczą – nie ma znaczenia.

Scenariusz serialu został nieznacznie uwspółcześniony, a warstwa językowa dialogów uaktualniona. Konfrontacja realizmu krytycznego z rzeczywistością XXI wieku została przedstawiona także dzięki realizacji dźwięku, na którą złożyły się specjalne efekty 3D oraz klimatyczna, współczesna muzyka filmowa. Ważną rolę odegra także Pamiętnik Starego Subiekta”, który zakorzenia teraźniejszość w przeszłości i pomaga słuchaczowi przenieść się do Warszawy schyłku XIX wieku.

Przygotowanie scenariusza serialu: Magdalena Zych-Chludzińska na podstawie powieści “Lalka” Bolesława Prusa
Reżyseria: Krzysztof Czeczot i Maciej Zych
W rolach głównych: Julia Wieniawa-Narkiewicz, Adam Woronowicz, Wiktor Zborowski, Krzysztof Czeczot, Barbara Kurdej-Szatan, Maciej Musiał
W pozostałych rolach: Krzysztof Szczepaniak, Stanisław Biczysko, Anna Korcz, Agata Trzebuchowska, Katarzyna Żak, Anna Próchniak,  Stanisław Brejdygant, Agata Turkot, Leszek Zduń, Miłogost Reczek i inni
Realizacja dźwięku: Maciej Zych, Krzysztof Czeczot, Jan Jędrzejczyk, Agata Lenarczyk i Wojciech Pątkiewicz
Producent wykonawczy: Osorno Media
Koproducent: Empik Go

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Więcej na: radiolodz.pl

Pin It on Pinterest

Share This