Co można kupić, sprzedać, odstąpić – tego dowiemy się ze słuchowiska „Drobne ogłoszenia” Jeremiego Przybory. 23 stycznia, w sobotę, tuż po 20:00! Emisja w „Wieczorze literackim” RDC.

„Drobne ogłoszenia” to historia mężczyzny poszukującego dodatkowej pracy, dzięki której mógłby zdobyć środki na płacenie alimentów. Poznamy również kobietę, która pragnie poznać mężczyznę na lata. Ważne, aby golił się w łazience i robił rosół. Nie musi jej nosić na rękach…

W słuchowisku występują: Danuta Wodyńska, Irena Kwiatkowska, Waldemar Januszkiewicz, Edmund Fidler, Edward Dziewoński, Jan Ciecierski, Feliks Chmurkowski i Andrzej Bogucki. Utwór wyreżyserował Jeremi Przybora, autorem muzyki jest Jerzy Wasowski.

Gośćmi „Wieczoru literackiego” w RDC przed emisją „Drobnych ogłoszeń” będą: Teresa Drozda – znawczyni twórczości i życia Jeremiego Przybory oraz Konstanty Przybora – syn artysty.

Po słuchowisku gościem Łukasza Jasiny będzie Tadeusz Nyczek – kierownik literacki w Teatrze Ateneum. Będzie o opowiadaniach Sławomira Mrożka, dowiemy się jaki związek miał pisarz z Teatrem Ateneum. Na koniec audycji Piotr Zaremba i kolejna rozmowa z cyklu dotyczącego historii polskich teatrów.

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na rdc.pl/rdcplayer.

Fot.: Jeremi Przybora/ Wikimedia Commons

Więcej na: rdc.pl

Pin It on Pinterest

Share This