Wojciech Włodarski został wybrany na stanowisko prezesa Radia Szczecin. Zastąpi on Artura Kubaja, który najpierw został zawieszony przez radę nadzorczą, a następnie sam zrezygnował.
Rada Mediów Narodowych wybrała w czwartek nowego prezesa Radia Szczecin. To Wojciech Włodarski, który jest zastępcą dyrektora OW NFZ w Szczecinie ds. ekonomiczno-finansowych, był członkiem rady nadzorczej – Zachodnie Centrum Medyczne w Krośnie Odrzańskim (od 2017 roku), prezesem zarządu Zachodniego Centrum Medycznego. Jego doświadczenie medialne to bycie współpracownikiem “Międzyrzeckiej Gazety Powiatowej” (1999-2002) i redaktorem naczelnym “Gazety Numerowej” w 2002 roku. Za jego kandydaturą (jedyną na to stanowisko) głosowało czworo członków Rady Mediów Narodowych. Juliusz Braun był przeciw, a za powód tej decyzji podaje nam: „całkowity brak doświadczenia związanego z mediami”. – Konsekwentnie domagam się konkursów – przekazał Wirtualnemedia.pl Braun. Włodarski zastąpi Artura Kubaja, który był prezesem Radia Szczecin od 2016 roku. Na jego stanowisku – do momentu wyboru nowego prezesa przez Radę Mediów Narodowych – powołano tymczasowo na pełniącego obowiązki – członka rady nadzorczej Radia Szczecin, Janusza Jagielskiego.

RMN nie wybrała członka rady nadzorczej Radia Katowice, ponieważ ten sam zrezygnował. Jan Edmund Kowalski to dyrektor biura programu “Niepodległa”, wcześniej był pełniącym obowiązki dyrektora. W swojej karierze był kierownikiem komunikacji w Narodowym Centrum Kultury, jest też wykładowcą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz członkiem Stowarzyszenia Przymierza Rodzin.

Z raportu Radio Track Kantar Polska opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od czerwca do listopada 2020 roku pozycję lidera rynku radiowego w Szczecinie zajęło Radio Szczecin, które awansowało z trzeciej lokaty. Stacja względem fali czerwiec-listopad 2020 zanotowała wzrost średniego dobowego udziału słuchania z 13,8 proc. do 16,9 proc.

W skład Rady Mediów Narodowych wchodzi Krzysztof Czabański jako jej przewodniczący, europosłanka PiS Elżbieta Kruk, posłanka PiS Joanna Lichocka, Juliusz Braun (z rekomendacji PO) oraz Robert Kwiatkowski (z rekomendacji Lewicy).

Czytaj więcej na: wirtualnemedia.pl/

Pin It on Pinterest

Share This