„Czerwona karteczka” w reżyserii Andrzeja Pruskiego to kolejne słuchowisko w „Wieczorze literackim” Radia dla Ciebie, sobota, 20.03.2021, po godz. 20:00.

Słuchowisko „Czerwona karteczka” opowiada o spotkaniu grupy przyjaciół na kolacji u Doktora Harrisa (w tej roli Stanisław Daczyński), który po wieczerzy zaproponował gościom zabawę w „morderstwo”. „Mordercą” ma być ta osoba, która pod poduszką znajdzie czerwoną karteczkę. Dochodzi jednak do prawdziwej tragedii. Zabity zostaje Tomasz Raven (Jan Kobuszewski). Na miejsce zbrodni przyjeżdża policja, która po przeprowadzeniu śledztwa ujawniła zabójcę.

Słuchowisko zostało napisane specjalnie dla Teatru Polskiego Radia przez Jacka Szczęka, wyreżyserował je Andrzej Pruski. Premiera „Czerwonej karteczki” odbyła się w 1959 roku.

Występują: Józef Wasilewski, Danuta Szaflarska, Stefan Śródka, Halina Michalska, Ludosław Kozłowski, Jan Kobuszewski, Janusz Jaroń, Stanisław Daczyński i Henryk Borowski.

Po emisji słuchowiska, gościem „Wieczoru literackiego” będzie Katarzyna Kubisiowska. Posłuchamy rozmowy o jednej z najwybitniejszych polskich aktorek – Danucie Szaflarskiej. Zapraszamy w imieniu Łukasza Jasiny.

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na www.rdc.pl/rdcplayer.

Pin It on Pinterest

Share This