08 kwietnia, o 18:05 w studiu Radia dla Ciebie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”! Wystąpią: znakomity pianista Michał Rot i wybitny wiolonczelista Wojciech Fudala. Transmisja na antenie, a także na rdc.pl, na kanale RDC w serwisie YouTube oraz w aplikacji mobilnej. 

W ramach jedenastej tegorocznej odsłony cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” w RDC wystąpią Michał Rot i Wojciech Fudala. Duet powstał w 2016 roku i od tego czasu prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i zagranicą. Artyści są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Na co dzień związani są z Akademią Muzyczną w Łodzi gdzie wykładają na stanowisku adiunkta.

Zespół występował w znaczących salach koncertowych, takich jak Sala kameralna NOSPR-u, Sala Czerwona Narodowego Forum Muzyki, ECMKP w Lusławicach, Cercle Gaulois Royale w Brukseli oraz na festiwalach: Dni Muzyki Mendelssohna w Krakowie, Dni Muzyki Wajnberga, Opus Magnum, Przemyska Jesień Muzyczna, Śląskie Lato Muzyczne i wiele innych. W 2019 roku duet otrzymał stypendium na rzecz upowszechniania kultury Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach projektu wykonał w wielu miejscach Polski koncerty promujące twórczość Mieczysława Wajnberga. Zwieńczeniem przedsięwzięcia było wydanie debiutanckiej płyty zespołu „Mieczysław Wajnberg. Sonatas for cello and piano, DUX 1545”. Krążek w 2020 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyki w kategorii „Album roku. Muzyka kameralna”.

„Kwarantanna w Hi-Fi” w każdy czwartek w RDC

Realizacja projektu „Kwarantanna w Hi-Fi” stała się możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który udostępnił Radiu dla Ciebie profesjonalny instrument koncertowy – fortepian Yamaha CF6. Koncerty prowadzi prezes RDC – Tadeusz Deszkiewicz.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na stronie rdc.plna kanale RDC w serwisie YouTube oraz w aplikacji mobilnej. 

KWARANTANNA W HI-FI. ZOBACZ WSZYSTKIE KONCERTY CYKLU RADIA DLA CIEBIE

 

Pin It on Pinterest

Share This