22 kwietnia, godz. 18:00 w cyklu Kryminalne czwartki w Lublinie spotkanie z Martą Kisiel. Spotkanie zamknięte dla publiczności. Streaming na radio.lublin.pl; profilu Radia Lublin i Stowarzyszenia Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

 Marta Kisiel – polska pisarka fantasy.  Z wykształcenia polonistka, beznadziejnie zakochana w romantyzmie i twórczości Juliusza Słowackiego.  Zadebiutowała opowiadaniem Rozmowa dyskwalifikacyjna. Być może uwierzyłaby w zjawiska nadprzyrodzone, gdyby się o jakieś potknęła, co wcale nie zmienia faktu, że fantastykę czyta namiętnie, a nawet i pisuje. Żadnym tematem nie wzgardzi, począwszy od aniołów w bamboszach (Dożywocie, antologia Kochali się, że strach), przez trupy (Przeżycie Stanisława Kozika, „Science Fiction, Fantasy i Horror” 44/2009) aż po nawiedzone zamtuzy (Nawiedziny, antologia Nawiedziny).
Trzykrotnie nominowana do Nagrody Zajdla za powieści Nomen omen (2015), Siła niższa (2016) oraz opowiadanie Szaławiła, za które otrzymała nagrodę w 2018 roku.
Za książkę Małe Licho i tajemnica Niebożątka otrzymała statuetkę w Plebiscycie Książka Roku 2018 lubimyczytac.pl. W 2021 roku debiutowała jako twórczyni kryminałów powieścią Dywan z wkładką.

Dywan z wkładką – to zwariowana komedia kryminalna. A miało być tak pięknie. I było, dopóki pewnego dnia z lodówki Trawnych nie zaczęły wydobywać się odgłosy miłosnych uciech od sąsiadki z naprzeciwka. Mąż Tereski, zamiast remontować rzeczoną kuchnię, zdecydował kupić prawie dom na wsi. Skuszona wizjami kawy na tarasie z widokami na nieskażoną ręką człowieka przyrodę Tereska na przeprowadzkę ochoczo przystała. Sielsko było jednak tylko do momentu znalezienia w lesie dywanu – z wkładką w postaci trupa.

Żródło: RL/ MKostecki

Pin It on Pinterest

Share This