W najbliższy czwartek o 18:05 w studiu emisyjnym Radia dla Ciebie kolejny koncert z cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”! 22 kwietnia wystąpi Małgorzata Majerska, której akompaniował będzie Kuba Matuszczyk. Transmisja na antenie stacji, a także na rdc.pl, na kanale RDC w serwisie YouTube oraz w aplikacji mobilnej.

Małgorzata Majerska to studentka V roku Akademii Teatralnej w Warszawie na kierunku wokalno-aktorskim. Ukończyła PSM I st. w klasie skrzypiec. Ze sceną musicalową związana od 2009, kiedy dołączyła do Teatru Muzycznego Tintilo wystawiając wraz z nim musicale w Teatrze Rampa. Zrealizowała dyplom w Akademii Teatralnej pt. „Przybysz” (reż. Wojciech Kościelniak), który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem wśród widowni i krytyków teatralnych. „Przybysz” doczekał się również rejestracji w Teatrze Telewizji, a Małgosia Majerska otrzymała za role w tym spektaklu 2 nagrody na 38. festiwalu szkół teatralnych. Aktualnie można zobaczyć ją w spektaklu „Pretty Woman” reż. Wojciech Koscielniak w Krakowskim Teatrze Variété, „Matka Joanna od aniołów” reż. Wojciech Faruga w Teatrze Narodowym w Warszawie oraz w spektaklu „Księżniczka Sara” reż. Marek Grabiniok w Teatrze Rampa w Warszawie (premiera w maju br.). Małgosia Majerska pracuje również jako aktorka filmowa („Stella”, „Legiony”, „Zjednoczone Stany Miłości”) oraz dubbingowa. Niedawno, pod pseudonimem Gono, rozpoczęła prace nad autorskim materiałem, czego zapowiedzią stał się wydany w marcu br. singiel „Honda”.

Kuba Matuszczyk grę nauki na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat. Od początku edukacji muzycznej zdobywał pierwsze i drugie nagrody na konkursach ogólnopolskich. Podczas nauki w gimnazjum został laureatem II nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Simone Delbert-Fevier w Nicei, laureatem II nagrody konkursu muzyki kameralnej w Calgary, zdobył również najwyższą punktację w Wielkopolsce na przesłuchaniach makroregionalnych. Na licznych kursach muzycznych pobierał nauki od pedagogów, których wychowankami byli m. in. Rafał Blechacz, czy Krystian Zimerman. W roku 2015 został stypendystą Polskiej Grupy Energetycznej oraz wraz z zespołem kameralnym wygrał XV Międzynarodowy Konkurs im. Juliusza Zarębskiego, i w ramach nagrody wykonał koncert w Filharmonii Narodowej. Koncertował w Niemczech, Austrii, Czechach oraz w Londynie. W jego repertuarze znajdziemy nie tylko kompozycje Fryderyka Chopina, ale również Sergiusza Rachmaninowa, Nikolaia Medtnera, Arama Chaczaturiana i innych.

„Kwarantanna w Hi-Fi” w każdy czwartek w RDC

Realizacja projektu „Kwarantanna w Hi-Fi” stała się możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który udostępnił Radiu dla Ciebie profesjonalny instrument koncertowy – fortepian Yamaha CF6. Koncerty prowadzi prezes RDC – Tadeusz Deszkiewicz.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na stronie rdc.plna kanale RDC w serwisie YouTube oraz w aplikacji mobilnej. 

KWARANTANNA W HI-FI. ZOBACZ WSZYSTKIE KONCERTY CYKLU RADIA DLA CIEBIE

Pin It on Pinterest

Share This