Szanowni Twórcy, Producenci, Realizatorzy!

Zapraszamy do udziału w Konkursie Artystycznych Form Radiowych „Grand PiK 2021”. 

Już po raz trzynasty Radio PiK gościć będzie najbardziej interesujących artystów sztuki radiowej, a po raz trzeci umożliwia również studentom udział w jedynym tego typu Konkursie w Polsce. Oczywiście, jak co roku,  w ramach Konkursu odbędą się także Warsztaty Sztuki Radiowej, które są niezwykle cenioną przez Twórców formą wymiany doświadczeń i oceny ich artystycznych poszukiwań.
Główna idea Konkursu – utwory może różnić gatunek, ale musi łączyć sztuka, pozwala na przegląd różnorodnych form radiowych, począwszy od słuchowisk i reportaży, jak i innych form, niemieszczących się w zdefiniowanych gatunkach radiowych. Organizatorowi zależy na tym, by towarzyszący konkursowi profesjonalnemu, przegląd prac studentów kierunków dziennikarskich, reprezentowany był przez uczelnie z całego kraju. Adepci dziennikarstwa wezmą udział także w warsztatach.
Jeżeli ograniczenia i obostrzenia związane ze stanem epidemii SARS-CoV-2 zostaną złagodzone, Radio PiK planuje, że Konkurs Artystycznych Form Radiowych i Warsztaty Sztuki Radiowej „Grand PiK 2021” odbędzie się od 22 do 26 czerwca 2021 roku w Bydgoszczy. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 25 czerwca, podczas gali finałowej. Jeżeli dojdzie do zaostrzenia przepisów epidemicznych, stacja postara się wskazać inny, bezpieczny termin lub tak, jak w ubiegłym roku, zmienić formułę Konkursu, dotyczącą organizacji Warsztatów. Koszt uczestnictwa w czterodniowych Warsztatach to 2.100 zł brutto.

Termin zgłaszania prac do Konkursu i udziału w Warsztatach został ustalony na 14 maja br.
Zwracamy się do Państwa z prośbą o złożenie deklaracji czy chcielibyście wziąć udział w Warsztatach oraz ile utworów chcielibyście Państwo zgłosić do tegorocznego Konkursu. Udzielenie nam takiej informacji już na tym etapie, pozwoli na zapewnienie bezpiecznych warunków uczestnictwa w Konkursie. Wszelkie informacje można kierować do sekretarza Konkursu: Dorota Gruszka, tel. 600 22 66 87, dorotagruszka@radiopik.pl.

GRAND PiK 2021 – regulamin i karta zgłoszeń

Można już zgłaszać utwory!

Konkurs Artystycznych Form Radiowych “Grand PiK 2021” i Warsztaty Sztuki Radiowej odbędą się od 22.06.2021 r. do 26.06.2021 r. w Bydgoszczy.

Co trzeba zrobić?

1) Uczestnik Warsztatów przysyła do 10 maja kartę zgłoszenia uczestnictwa (do pobrania) na adres grandpik@radiopik.pl.

2) Informacje o utworach zgłaszanych do Konkursu należy przesłać do 14 maja wyłącznie poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie form.grandpik.pl.

3) Utwory należy nadesłać do 14.05.2021 r. (decyduje data stempla pocztowego), na płycie CD, w 2 egzemplarzach (w formacie CD audio i mp3) wraz ze zgłoszeniem uczestnictwa.

Zapraszamy do udziału w Konkursie i życzymy powodzenia Wszystkim uczestnikom!

Pin It on Pinterest

Share This