„Lato z musicalem”. Nowy cykl koncertów w Radiu dla Ciebie. Radio Dla Ciebie zaprasza na nowy cykl, który w każdy czwartek zastępować będzie dotychczasowe spotkania z muzyką klasyczną. Do września usłyszymy najlepsze propozycje Teatru Syrena. Muzyczny cykl „Kwarantanna w Hi-Fi” powróci po wakacjach.

– Artyści przygotowali specjalne recitale – mówi dyrektor teatru Jacek Mikołajczyk. – Każdy koncert ma swojego bohatera, bohaterkę. Rozpoczynamy od Barbary Melzer. Wśród bohaterów naszych koncertów pojawią się również aktorzy Teatru Syrena: Przemysław Glapiński,  Anna Terpiłowska. Aktorzy związani z naszym teatrem: Marcin Wortmann, Katarzyna Walczak, Weronika Bochat-Piotrowska i wiele, wiele innych osób – tłumaczy.

Wiele utworów usłyszymy w Polsce prapremierowo. – Powstawały najczęściej na potrzeby tych koncertów polskie tłumaczenia tekstów piosenek przebojowych musicali. Staraliśmy się też, żeby były to musicale trochę mniej znane. Musicale współczesne, które niedawno miały premierę na Broadwayu. Czerpaliśmy również z ambitnego repertuaru musicalowego, takiego jak musicale Stephena Sondheima – tłumaczy Mikołajczyk.

Zapowiada się prawdziwa musicalowa uczta. – Zazwyczaj jest ona przefiltrowana przez pewne repertuarowe marzenia związanych z nami artystów. Tak właśnie podchodziliśmy do tych koncertów. Pytaliśmy naszych artystów jakie numery musicalowe chcieliby zaśpiewać. Co im się marzy i w jaki sposób w Teatrze Syrena możemy te musicalowe marzenie spełnić. Efektem tego jest cykl koncertów, który będziemy teraz z radością retransmitować, prezentować słuchaczom Radia dla Ciebie – mówi dyrektor.

Koncerty w każdy czwartek po godzinie 18:00. Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na rdc.pl/rdcplayer

1.07.2021 r., godz. 18:00 – Koncert Barbary Melzer pt. „Niebo i ja” z gościnnym udziałem Przemysława Glapińskiego

Pin It on Pinterest

Share This