Do rozpoczęcia III edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” coraz bliżej. Tegoroczny przegląd poprowadzą znani i lubiani dziennikarze radiowi: Teresa Drozda i Paweł Sztompke. – Cieszę się, że mogę temu festiwalowi towarzyszyć od samego początku. Z roku na rok jego poziom jest coraz wyższy, jesteśmy świadkami ciekawych artystycznych premier. To w Kołobrzegu bije serce pamięci o legendarnym bardzie i miło widzieć co roku młodych ludzi śpiewających jego piosenki – przyznaje Paweł Sztompke.

 

Koncerty w ramach III Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego odbędą się w dniach 9 – 11 lipca 2021 r.: sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu, ul. Solna 1.

 

Organizatorem Przeglądu jest stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna w KołobrzeguWspółorganizator: Narodowe Centrum Kultury.

Honorowy patronat nad „Pamiątkami” objęli: najbliższa rodzina Barda – Agnieszka Gintrowska (żona) i Julia Gintrowska (córka), prof. Piotr Gliński – wicepremier i minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Jarosław Szarek – prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Zbigniew Bogucki – wojewoda zachodniopomorski, Anna Mieczkowska – prezydent miasta Kołobrzeg.

Projekt sfinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu we współpracy z Narodowym Centrum KulturyPonadto projekt dofinansowały Polska Fundacja Narodowa i Gmina Miasto Kołobrzeg.

Partner Główny: PKN ORLEN

Mecenas Projektu: Polska Fundacja Narodowa

Głównym patronem radiowym jest Audytorium 17 Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia.

Głównym patronem medialnym jest Telewizja Polska S.A.

Szczegóły na stronie: pamiatkiprzemyslawagintrowskiego.pl

Pin It on Pinterest

Share This