Wyróżnienia, nagrody specjalne, nagroda publiczności i trzy nagrody przyznane przez jury. Pierwsze miejsce zajął duet małżeński Paulina Lenda i Piotr Kozub. Wykonali dwie piosenki: “Wróżba” i “Wybacz Mamasza”. Ta ostatnia zrobiła ogromne wrażenie na publiczności i jurorach.

Właściwie mieliśmy nie przyjechać do Kołobrzegu, bo pojawiły się kłopoty z głosem – mówi artystyczne małżeństwo. – Sama reakcja publiczności była niesamowita. I te brawa, i owacja na stojąco to jest chyba największa nagroda tutaj dzisiaj dla nas. I też łzy wczoraj po samym konkursie. Córka pana Gintrowskiego też powiedziała, że się wzruszyła i jednak się popłakała. Generalnie wydaje mi się, że zrobiliśmy swoje.

Paweł Paluch – prezes grupy radiowej Audytorium 17, w skład której wchodzi także Radio Opole, wręczył nagrody specjalne (nagranie wykonanych na festiwalu dwóch piosenek w Warszawie i profesjonalna sesja nagraniowa w Studiu M im. SBB w Opolu).

Nagrody specjalne III Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego otrzymuje Małgorzata Kozłowska. Jest to nagroda specjalna ufundowana przez prezesa zarządu Radia Opole Piotra Moca. Nagrania profesjonalnej sesji nagraniowej w Studiu M imienia SBB Polskiego Radia Opole – ogłosił Paweł Paluch.

I zaśpiewałam, włożyłam w to całe serce. Stworzyłam ze wspaniałymi muzykami Bartkiem Alberem i Wiktorem Wysockim aranżacje do dwóch piosenek: “Jeszcze dzień, jeszcze dwa” i do “Tylko kołysanka” z filmu “Tato”. I skończyliśmy z nagrodą specjalną, z której się bardzo, bardzo cieszę. Jestem zaszczycona. Bardzo się cieszę i jestem zaszczycona. 

Koncert laureatów poprowadzili Teresa Drozda i Paweł Sztompke. Listę laureatów III Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego “Pamiątki” w Kołobrzegu można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Wywiady z nagrodzonymi wykonawcami pojawią się w poniedziałkowej (12.07) audycji Na Afiszu w Radiu Opole 2 Kultura.

Radio Opole było patronem medialnym wydarzenia.

Nagroda publiczności – Łukasz Różycki z Kołobrzegu, III miejsce – Rafał Kowalewski z Koszalina (5000zł), II miejsce Izabela Szafrańska z Warszawy (10 000 zł), I miejsce – Paulina Lenda i Piotr Kozub ze Świdnicy (15.000 zł).

Nagroda specjalna Audytorium 17 i Nagroda specjalna prezesa Radia Opole Piotra Moca – Małgorzata Kozłowska (nagranie wykonanych na festiwalu dwóch piosenek w Warszawie i profesjonalna sesja nagraniowa w Studiu M im. SBB w Opolu).

Więcej na: radio.opole.pl

 

Pin It on Pinterest

Share This