Polskie Radio Rzeszów z audycją Radio Biwak odwiedziło Wielkopolskę i razem z Radiem Poznań udało się do Rogalina, promując region.

Radio Biwak to letnia audycja Polskiego Radia Rzeszów, która gości na antenie nieprzerwanie od 1991 roku. Biwakowym camperem odwiedzają wszystkie regionalne rozgłośnie Polskiego Radia, aby pokazać najpiękniejsze zakątki naszego kraju. 20 lipca Radio Biwak odwiedziło Wielkopolskę i razem z Radiem Poznań udało się do Rogalina!

Osoby odwiedzające pałac w Rogalinie i jego okolicę między godziną 9 a 12 mogły zobaczyć, jak wygląda praca radiowców, wziąć udział w konkursach z nagrodami i zrobić sobie zdjęcie z camperem Polskiego Radia Rzeszów oraz z koziołkami Radia Poznań.

O godzinie 9:10 w muzycznym pojedynku zmierzyli się dziennikarze muzyczni obu rozgłośni – Rzeszów reprezentował Jerzy Frąckowiak, a Poznań Marcin Żyski. 

 Po godzinie 10:00 rozpoczęła się dwugodzinna audycja prowadzona wspólnie przez Iwonę Piętak z Polskiego Radia Rzeszów oraz Sławka Bajewa z Radia Poznań, podczas której opowiadali o ciekawych miejscach, które można odwiedzić na Podkarpaciu oraz w Wielkopolsce.

Pierwszym gościem był Piotr Wilanowski, kierownik oddziału zieleni Muzeum Narodowego w Rogalinie. Rogalińskie dęby to zdecydowanie towar eksportowy regionu!

Pin It on Pinterest

Share This