OFF Radio Kraków i Radio Kraków zapraszają w najbliższa niedzielę na sesję z kojącą muzyką ambientową. Koncert krakowskiej inicjatywy „Cisza” na „Letniej scenie Radia Kraków” 25 lipca o godz. 17:05. Transmisja na antenie. 

Letnia scena Radia Kraków przez jedno popołudnie stanie się domem dla krakowskiej inicjatywy „Cisza”, skupionej na popularyzowaniu ambientu. Ten wyjątkowy gatunek muzyki elektronicznej koncentruje się na nielinearnych, malowniczych dźwiękach, w których emocje i nastrój grają pierwsze skrzypce.

 

„Cisza” to inicjatywa Pawła Pruskiego – producenta, który na swoim koncie ma kilkanaście albumów i współpracę z takimi wytwórniami jak brytyjski Whitelabrecs czy włoski Krysalisound. Cykl od początku swojego istnienia odbywa się przy wsparciu i pod patronatem OFF Radia Kraków, w którym artysta prowadzi audycję muzyczną. – Ambient to niezwykły gatunek, którym zainteresowałem się wiele lat temu. Muzyka, która pozwala nam na chwilę zatrzymać się, spojrzeć na świat przez pryzmat spokoju i wyciszenia, spotkać się również z samym sobą. Cykl „Cisza” nie tylko promuje producentów i DJ’ów grających tę muzykę, ale również skupia jej fanów, a fanem ambientu stajemy się zazwyczaj już po pierwszym spotkaniu z nim – mówi Pruski.

Podczas trzech występów słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z zupełnie różnymi odcieniami tego gatunku. Na specjalne zaproszenie do Krakowa przyjedzie Dtekk, pomysłodawca Up To Dane Festival, inicjator „Salonu Ambientu” i niestrudzony promotor muzyki elektronicznej. Artysta za swoją działalność otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku. Letnią scenę na dziedzińcu wypełnią również autorskie kompozycje Pruskiego, który w czerwcu 2021 wydał kolejny album – „Whispers”. Jego produkcje, ulokowane na przecięciu ambientu i organicznej muzyki drone, zostaną wykonane w formie live actu przy użyciu syntezatorów modularnych. Na scenie pojawi się także Eta Hox, krakowska DJ’ka, której sety krążą wokół nieco bardziej przydymionych i syntetycznych dźwięków udowadniając, że sesje ambientowa to w pierwszej kolejności niezwykła muzyczna przygoda.

Letnia scena Radia Kraków” to cykl dziewięciu muzycznych wydarzeń realizowanych w lipcu i sierpniu na radiowym dziedzińcu. Koncerty odbywają się w każdą niedziele o godz. 17:00 i transmitowane są na antenie Radia Kraków.

LETNIA SCENA RADIA KRAKÓW – program:

4 lipca: Antoni Krupa– 45 lat na antenie Radia Kraków

11 lipca:  Koncert OFF Radia Kraków: Gadabit w ramach festiwalu Gadafest

18 lipca: Robert Kasprzycki

25 lipca: Koncert OFF Radia Kraków: „Cisza” – Dtekk, Eta Hox, Pruski

1 sierpnia:  Michał Kowalonek

8 sierpnia: ZAGI

15 sierpnia: Wernyhora – koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2021

22 sierpnia: T/Aboret – koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2021

29 sierpnia: Kapela Hanki Wójciak

Bezpłatne wejściówki na koncerty dostępne są w radiowej recepcji (liczba miejsc ograniczona, koncerty odbywają się w reżimie sanitarnym).

Szczegóły na : www.radiokrakow.pl

 

Pin It on Pinterest

Share This