Wyjątkowa premiera w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego! W roku stulecia urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Radio dla Ciebie jako pierwsze podjęło się radiowej realizacji jedynego, niedokończonego dramatu poety. „Pora gniewu” to historyczna adaptacja zachowanego w rękopisie dzieła najwybitniejszego przedstawiciela pokolenia Kolumbów. Emisja 1 sierpnia o 17:05.

Dramat przez blisko 80 lat pozostawał w zapomnieniu – mówi prezes RDC Tadeusz Deszkiewicz. Za adaptację i reżyserię odpowiedzialna jest Dyrektor Literacka RDC Aleksandra Głogowska.

Krzysztof Kamil Baczyński, decyzją Sejmu, jest patronem roku 2021. 22 stycznia minęła setna rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych polskich poetów, przedstawiciela pokolenia Kolumbów, uczestnika Powstania Warszawskiego.
Z tej okazji Radio dla Ciebie jako pierwsze podjęło się realizacji radiowej adaptacji jedynego, niedokończonego dramatu poety. Premiera słuchowiska „Pora gniewu” w reżyserii Dyrektor Literackiej RDC Aleksandry Głogowskiej na antenie RDC 1 sierpnia o 17:05!

Więcej na: rdc.pl

 

Pin It on Pinterest

Share This