„O miłości w czasach powstania” – 1 sierpnia o godz. 17:00 na „Letniej scenie Radia Kraków” wystąpi Michał Kowalonek.

W najbliższą niedzielę (1 sierpnia) Radio Kraków zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach Letniej sceny. Tym razem będzie to muzyczne spotkanie z Michałem Kowalonkiem – artystą wszechstronnym: wokalistą, kompozytorem, muzykiem, założycielem zespołu „Snowman”, a także byłym wokalistą zespołu „Myslovitz”. Początek koncertu o godzinie 17:05, transmisja na antenie Radia Kraków.

Podczas koncertu, który odbędzie się w dniu bardzo szczególnym, bo w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego,  Artysta zaprezentuje utwory ze swojego pierwszego solowego albumu „O miłości w czasach powstania”. Materiał ten to kwintesencja dotychczasowej działalności artystycznej Kowalonka: z jednej strony spełnia oczekiwania fanów Snowman stawiając na wyrafinowane, nieoczywiste melodie. Z drugiej trafi również do fanów Myslovitz dzięki piosenkowej formie, zgrabnie łączącej pop z alternatywą.

Jak mówi sam muzyk o tym albumie: „Jest zbiorem specjalnie skomponowanych i napisanych piosenek, do napisania których za inspirację posłużyły mi dzienniki, podania, wiersze z  czasów powstania wielkopolskiego, dotarłem do historii uniwersalnych i ponadczasowych. To co działo się wtedy, mogło równie dobrze wydarzyć się dziś czy jutro. Ale każdy bohater występujący w tych piosenkach jest żywym przykładem na potrzebę lojalności, przyjaźni, miłości, relacji międzyludzkich, bliskości, więzi, czy wspólnoty. Ten mój autorski album, osobiście dla mnie jest sentymentalną i melancholijną podróżą wraz z bohaterami tych piosenek, z którymi mocno się utożsamiam. Jako potomek powstańca i sanitariuszki przypominam, że wszyscy jesteśmy powstańcami. Biorąc więc historię mojego regionu, jako sztandar miłości śpiewam Wam, że kiedy wydaje się, że to koniec, to wtedy wszystko dopiero się zaczyna. Historia ludzkości toczy swoje koło. Co rusz wracają błędy, które przerabiamy po raz kolejny. Może nadszedł czas i – jak mawiał Paderewski „…zjednoczmy serca na tej ziemi“.

Bezpłatne wejściówki na koncert odbierać można w recepcji Radia Kraków. Liczba miejsc ograniczona, koncert odbywa się w reżimie sanitarnym. W razie złej pogody koncert odbędzie się w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków.

Kto? – Michał Kowalonek.
Kiedy? – 1 sierpnia, godz. 17:00.
Gdzie? – dziedziniec Radia Kraków.

Transmisja koncertu na antenie i na radiokrakow.pl.

Letnia scena Radia Kraków” to cykl dziewięciu muzycznych wydarzeń realizowanych w lipcu i sierpniu na radiowym dziedzińcu. Koncerty odbywają się w każdą niedziele o godz. 17:00 i transmitowane są na antenie Radia Kraków.

LETNIA SCENA RADIA KRAKÓW – program koncertów w sierpniu:

1 sierpnia: Michał Kowalonek

8 sierpnia: ZAGI

15 sierpnia: Wernyhora – koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków/ Rozstaje 2021

22 sierpnia: T/Aboret – koncert w ramach Festiwalu EtnoKraków/ Rozstaje 2021

29 sierpnia: Kapela Hanki Wójciak

Szczegóły na: radiokrakow.pl

Pin It on Pinterest

Share This