10 września, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin – koncert Bibobit/ Osiecka (Nie tylko rock’n’roll)

Zachwycili publiczność 22. Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, a teraz Bibobit zaprezentuje jazzowe interpretacje tekstów legendarnej mistrzyni słowa, ale ich stylistyka daleko wybiega poza dotychczasowe muzyczne skojarzenia z tą twórczością. Wszystko zaczęło się od festiwalowego koncertu na deskach Teatru Nowego w Poznaniu. Zespół wystąpił w towarzystwie Jacka Piskorza (odpowiedzialnego także za część aranżacji), aktorek i  kwartetu smyczkowego. To,  co zaprezentowali, stanowiło w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść biograficzno–psychologiczną. Bibobit/Osiecka to bardzo energetyczna podróż przez nowoczesny jazz, mięsisty groove, poelektronikę, w której słowo nie schodzi na drugi plan, tylko raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki.

Bibobit to żywa perkusja, bas, instrumenty klawiszowe, sekcja dęta i eklektyczny wokal. Największą miłością artystów pozostaje jazz, który zgrabnie łączą z elektroniką, funkiem, groove i neosoulem.

Charyzmatyczny frontman grupy, Daniel Moszczyński, za nadrzędne ma wolność i świadomość, co znajduje odzwierciedlenie w energetycznych, nieoczywistych aranżacjach ich utworów.

Kolejne imprezy w Radiu Lublin:

17 września, godz. 19:00 Studio im. Budki Suflera – Nie tylko rock’n’roll – Plastic

23 września, godz. 18:00 Ogrody Radia Lublin – Kryminalne czwartki w Lublinie – spotkanie z Igorem Brejdygantem

24 września, godz. 19:00 Studio im. Budki Suflera – Nie tylko rock’n’roll – Szymon Łukowski Quartet

Więcej na: radio.lublin.pl

Pin It on Pinterest

Share This