Jak słuchać Radia Warmii i Mazur? Nowa rozgłośnia nadaje tylko w systemie DAB+. Co to oznacza?

DAB+ (Digital Audio Broadcasting Plus) to cyfrowy standard radiofonii stacjonarnej, który w przyszłości ma zastąpić analogowe nadawanie sygnału przez polskie radiostacje. Dzięki DAB+ możemy odsłuchiwać stacje radiowe z cyfrową jakością dźwięku bez zakłóceń. Do odbioru Radia Warmii i Mazur jest potrzebny odbiornik cyfrowy. W sprzedaży są dostępne odbiorniki typu smart radio, dzięki którym możemy słuchać radia UKF, przez Internet oraz w systemie DAB+.

Jak każde nowe przedsięwzięcie, tak i nowe Radio Warmii i Mazur będzie się rozwijało. Najbliższe cztery miesiące nadawania, do końca roku 2021, stacja traktuje jako start, który idzie dość płynnie. W przyszłym roku planuje więcej audycji muzycznych, koncertów, słuchowisk.

Radio Warmii i Mazur nadaje tylko i wyłącznie w systemie DAB+. Stacja wierzy jednak w to, że mieszkańcy całego województwa będą kupować kolejne odbiorniki, by odbierać Radio Warmii i Mazur. Chce też dać słuchaczom regionu radio, które w dzisiejszych czasach natłoku informacji, różnego rodzaju stresu medialnego, będzie towarzyszyło inaczej, edukując, doradzając, sprawiając przyjemność dla ucha i duszy, jednak bez serwisu informacyjnego co godzinę i publicystyki.

Źródło: Radio Olsztyn
Autor: Ż. Zwierko
Redakcja: M. Rutynowski

Pin It on Pinterest

Share This