15 września o godz. 19:00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Jubileuszowy koncert z okazji 80. urodzin, specjalnie dla słuchaczy Radia Kraków zagra Leszek Długosz – znakomity poeta, kompozytor i pieśniarz, od lat związany z krakowską rozgłośnią.

 

Legendarny artysta Piwnicy pod Baranami, autor kilkunastu tomików poezji i dziesięciu płyt z muzyką, publicysta i felietonista w czerwcu obchodził 80. urodziny. Świętowanie rozpoczął uroczystym koncertem zorganizowanym przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację Instytut Łukasiewicza w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. A już 15 września o godz. 19:00, z okazji tego pięknego jubileuszu, Leszek Długosz wystąpi na specjalnym, kameralnym koncercie w Radiu Kraków – rozgłośni, z którą artystycznie i zawodowo związany jest od wielu lat.

 

Na scenie Studia im. Romany Bobrowskiej Artyście towarzyszyć będą muzycy: Tomasz Góra – skrzypce, Krzysztof Oczkowski – gitara, Wiesław Dziedziński – akordeon i Wiesław Murzański – wiolonczela, a na publiczności zasiądą krakowscy przyjaciele Jubilata i słuchacze Radia Kraków. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, wydarzenie zostanie nagrane i będzie retransmitowane w późniejszym terminie na antenie. Z okazji urodzinowego koncertu  Radio Kraków przygotowało dla Jubilata i swoich słuchaczy muzyczny prezent – dwupłytowy album „80. Opowieść o jubileuszowym koncercie Leszka Długosza”, na którym znalazła się 2-godzinna audycja z zapisem czerwcowego jubileuszowego koncertu Leszka Długosza. Limitowane wydawnictwo będzie można zdobyć słuchając Radia Kraków.

  1. Urodzinowy koncert Leszka Długosza

Środa, 15 września, godz. 19:00, Studio im. Romany bobrowskiej Radia Kraków

Wystąpią:

Leszek Długosz – wokal, fortepian / Tomasz Góra – skrzypce / Krzysztof Oczkowski – gitara / Wiesław Dziedziński – akordeon / Wiesław Murzański – wiolonczela.

Prowadzenie: Jolanta Drużyńska.

Zaproszenia na antenie Radia Kraków. Liczba miejsc jest ograniczona. Koncert odbywa się w reżimie sanitarnym.

Organizator: Radio Kraków

Partner koncertu: Jolanta Janus Ars et Artificem.

Wydarzenie objęte honorowym patronatem przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotra Glińskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego.

Patronat:

                          

 

Źródło:  PR Kraków

Pin It on Pinterest

Share This