15 października, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin – koncert zespołu Sztywny Pal Azji

Sztywny Pal Azji – polski zespół alternatywno-rockowy założony w 1986 w Chrzanowie przez Jarosława Kisińskiego (gitarzystę i kompozytora flagowych przebojów) i Leszka Nowaka – wokalistę. Pierwszy sukces zespół odniósł na Festiwalu w Jarocinie w tym samym roku, zyskując rzeszę odbiorców brzmieniami łączącymi punk rock, reggae i pop. Rok później wyszła debiutancka płyta zespołu Europa i Azja . Największe przeboje pochodzące z tego albumu Spotkania z … , Wieża radości, wieża samotności, Póki młodość w nas szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Zespół pojawił się na kolejnych odsłonach Festiwalu w Jarocinie 1987, 1988 i 1989 roku.
Sztywny Pal Azji powrócił zimą 2008, wydając płytę z nowym wokalistą Bartoszem Szymczakiem, laureatem 3 miejsca IV edycji programu Idol. W 2014 roku największy przebój zespołu Wieża radości, wieża samotności uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki. Dzień później na antenie polskiego radia Jarek Kisiński zapowiedział trasę koncertową Pierwszy skład gra pierwszą płytę Europa i Azja. Do składu powrócił pierwszy wokalista – Leszek Nowak, a także basista – Paweł Nazimka.

Kolejne imprezy w Radiu Lublin:

21 października, godz. 18:00, Studio im. Budki Suflera – Kryminalne czwartki w Lublinie – spotkanie z Wojciechem Chmielarzem
22 października, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera – koncert Michał Zaborski Quartet
29 października, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera – koncert Elektroakustic

WIęcej na: radio.lublin.pl

Pin It on Pinterest

Share This