Projekt multimedialny “My z covidowego” autorstwa Agnieszki Pospiszyl z Radia Opole i fotografa Adama Liszki doceniony trzecią nagrodą na Podcast Roku w ogólnopolskim konkursie im. redaktora Janusza Majki.

Ogromnie się cieszę, że nasz projekt, który miał na celu przede wszystkim dać głos pracownikom szpitala w Kędzierzynie-Koźlu został doceniony – powiedziała nam Agnieszka Pospiszyl, współautorka nagrodzonego projektu.

Nasz projekt został wybrany wśród prawie 300 zgłoszonych, tym bardziej to świetne wyróżnienie i docenienie. I przede wszystkim ważne jest to, że głos pracowników szpitala jeszcze głośniej rozejdzie się po Polsce. Mam nadzieję, że choć część osób przekona to do szczepień i noszenia maski, bo COVID to nie są żarty – powiedziała redaktor Agnieszka Pospiszyl.

Dodajmy, Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych. Mogą wziąć w nim udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie, zmarłego w lutym 2021 roku na COVID-19.

Nagrodzony projekt multimedialny dziennikarki Agnieszki Pospiszyl i fotografa Adama Liszki można poznać na stronie internetowej: myzcovidowego.pl, gdzie są fotografie medyków szpitala w Kędzierzynie-Koźlu i utrwalone rozmowy dotyczące walki o życie i zdrowie pacjentów z COVID-19.

Projekt otrzymał już kilka wyróżnień i nagrodę OPOLSKA MARKA 2021 w kategorii “Opolskie się wspiera!” Został także objęty patronatem honorowym Polskiej Federacji Szpitali i Opolskiej Izby Lekarskiej. Do 26.11 w opolskim urzędzie wojewódzkim można oglądać wystawę, która jest elementem projektu.

Częścią “My z covidowego” jest też radiowy reportaż red. Agnieszki Pospiszyl:
radio.opole.pl/123,743,my-z-covidowego-reportaz-agnieszki-pospiszyl

SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu od marca 2020 roku przez mniej więcej półtora roku funkcjonował jako covidowy.

Więcej na: radio.opole.pl
Zdjęcie: Archiwum własne A. Pospiszyl

Pin It on Pinterest

Share This