Kapituły powołane przez PAP, TVP, Polskie Radio i rozgłośnie regionalne Polskiego Radia ogłosiły nominacje do Nagród Mediów Publicznych 2021 w kategoriach: “Obraz”, “Słowo”, “Muzyka” oraz “Idea”. W tej ostatniej szansę na nagrodę ma nasza dziennikarka.

Wyboru nominowanych w kategorii “Idea” dokonała złożona z 17 osób kapituła rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Jak podkreślił reprezentujący kapitułę prezes Zarządu Radia Rzeszów Przemysław Tejkowski, “to nagroda niezwykle istotna”. “Idea to coś, co konstytuuje każdego człowieka. Jeżeli się ją ma i jest się jej wiernym to na tyle, na ile jest się jej wiernym, jest się człowiekiem. Wierność jest miernikiem naszego człowieczeństwa, ale także postępowania w życiu zawodowym” – stwierdził.

Nominację otrzymała wrocławska dziennikarka radiowa, felietonistka, jedna z założycielek Komisji Krajowej “Solidarności” Polskiego Radia i Telewizji Maria Woś, autorka cyklu “Opowieści lwowskie”. W 2021 r. minęło 63-lecie jej pracy radiowej.

Jarosław Jakubowski, poeta, prozaik, dramatopisarz i dziennikarz od lat współpracujący z Polskim Radiem PIK, to drugi nominowany do nagrody. Dziennikarz ma na swoim koncie powieść “Rzeka zbrodni”, która swoją fabułą nawiązuje do 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do macierzy. Jest też autorem radionoweli “W cichej dolinie”. Od lat pozostaje związany z Radiem Pomorza i Kujaw, jak również z Polskim Radiem i Teatrem Telewizji.

Listę nominowanych w tej kategorii dopełnia dziennikarz, publicysta, historyk i autor książek dotyczących współczesnej historii Polski Piotr Semka. Był członkiem opozycji antykomunistycznej, m.in. Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W 2019 r. został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności za “zasługi w działalności na rzecz niepodległości”.

Zwycięzców Nagrody Mediów Publicznych poznamy 29 listopada.

Maria Woś od ponad 60-ciu lat na antenie Radia Wrocław.

Więcej na: radiowroclaw.pl

Pin It on Pinterest

Share This