Polskie Radio przyzna nagrodę w kategorii „Muzyka”, Telewizja Polska w dziedzinie „Obraz”, a Polska Agencja Prasowa uhonoruje „Twórców Słowa”. Po raz pierwszy swoją nagrodę nazwaną “Idea” wręczą rozgłośnie regionalne – w tym Polskie Radio PiK.

Tu nominowani są: felietonistka Radia Wrocław Maria Woś; Piotr Semka – dziennikarz i publicysta wielu mediów, historyk i autora książek dotyczących współczesnej historii Polski, a także poeta i pisarz Jarosław Jakubowski z Kujaw i Pomorza.

Bardzo się cieszę, że zostałem nominowany w tak zacnym gronie, bo pani Maria Woś i pan Piotr Semka to są wybitni ludzie dziennikarstwa. Jestem byłym dziennikarzem, obecnie pisarzem… Dla mnie jest to nobilitacja, a jednocześnie potwierdzenie słuszności drogi, którą kroczę – powiedział Jarosław Jakubowski.

Rozgłośnia Regionalna w Bydgoszczy zaproponowała pana Jarosława Jakubowskiego, który od lat związany jest z naszą rozgłośnią i z nami współpracuje. Jego powieści, słuchowiska są emitowane na antenie. Uważamy, że jest to uznany twórca, wielki przyjaciel radia i nie tylko, ponieważ jego spektakle są emitowane przez telewizję – powiedziała Jolanta Kuligowska-Roszak, prezes Polskiego Radia PiK.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają statuetkę oraz nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych. Zwycięzców poznamy pod koniec listopada.

Nagrody Mediów Publicznych. Jarosław Jakubowski nominowany w kategorii „Idea” (Popołudnie z nami)
Źródło: radiopik.pl

Pin It on Pinterest

Share This