Nowi prowadzący, nowe osobowości, odświeżenie sprawdzonych programów i dużo więcej muzyki – ramówka na 2022 gotowa! W tym roku Radio Opole obchodzi 70-lecie działalności, a najważniejsze, by spędzić go w doborowym towarzystwie – ze słuchaczami!

Zachęcamy do słuchania rozgłośni nie tylko na FM, ale również przez nową aplikację Radia Opole, dostępną na systemach Android i iOS, oraz przez stronę internetową. Jest w czym wybierać, bo oprócz anteny głównej i Radio Opole 2 KULTURA z najświeższymi informacjami i solidną dawką dobrej muzyki, stacja nadaje też programy tematyczne: Radio Opole 3 SPORT i Radio Opole 4 HISTORIA.

Bez dobrych prowadzących nie ma dobrej audycji!

Będzie dużo muzyki, Radio Opole zmieniło ostatnio playlistę i tej przestrzeni muzycznej zrobiło się więcej, to słuchaczom się spodobało. Zatem muzyka, ale także ciekawi prowadzący! Od 6:00 do 15:00 w trzech pasmach, oprócz dobrej muzyki, stacja stawia na osobowość prowadzących.

Swój debiut na antenie Radia Opole będzie miała Iwona Tokarska, kiedyś dziennikarka telewizyjna i redaktorka portalu informacyjnego. Wraz z nią program poranny Kto rano wstaje… poprowadzi Daniel Klimczak, którego słuchacze znają z weekendowych poranków i pracy reporterskiej. Kluczowym elementem poranka będzie Poranna rozmowa Radia Opole. W godzinach 9:00-12:00 antenę przejmuje Magdalena Szybińska z programem Dobry moment. Z kolei pasmo w godzinach 12:00-15:00, czyli Twoje Radio Opole poprowadzi pełna pozytywnej energii Justyna Marcińska. Pozytywnie rozbudzić słuchaczy w weekendowe poranki postarają się z kolei nowi prowadzący: Dawid Rajwa w soboty i Jakub Biel w niedziele! 

Nie zabraknie Magazynu reporterów, publicystyki, rozmów, edukacji i reportaży!

Po 15:00 pojawią się interwencje i materiały dziennikarzy w programie Reporterskie tu i teraz, który poprowadzą wydawcy działu informacji. A po 16:00 stacja zaprasza na mikrofon Radia Opole! W nowym programie publicystycznym spora dawka informacji ze świata polityki, najgorętsze tematy i dyskusje z gośćmi. O co naprawdę chodzi w politycznych rozgrywkach, czym żyje region, co się dzieje w gospodarce – o tym wszystkim podyskutujemy. Prowadzącymi będą: Joanna Matlak, Piotr Gociek i Piotr Moc, Piotr Cywiński i Michał Rachoń, a w każdy piątek na „Polityczny obraz tygodnia” zaproszą Magdalena Ogórek i Joanna Matlak.

Po 17:00 wraca sprawdzony duet w paśmie Dobre GraniePo 17:00 wraca sprawdzony duet w paśmie Dobre Granie. Do Tomasza Wojtyłki, ulubieńca artystów z branży muzycznej, wysoko cenionego za sposób zadawania pytań, dołączy Kacper Śnigórski. Panowie to przyjaciele z ławki szkolnej, rozumieją się bez słów, więc z pewnością będzie zabawnie…

Ale uwaga, w czwartki Piotr Metz zaprasza o tej porze tradycyjnie na Czarną Barkę, skąd także w soboty po 19:00 będzie nadawał swoje cieszące się sporym zainteresowaniem audycje muzyczne – zobacz: Muzyka Nowa i 7:00 P.M..

Po 20:00 przywitamy słowami „Dobry wieczór, tu Opole”. Choć program to nowy, prowadzący doskonale znani: Beata Granatowska, Ireneusz Prochera i Marian Staszyński. Bez zmian pozostaje po 22:00 pasmo audycji edukacyjnych, a po 23:00 audycji muzycznych.

Radio Opole 2 KULTURA wciąż gra!

Od 9:00 do 12:00 w Radiu Opole 2 KULTURA zasiądzie przed mikrofonami jeden z ulubionych duetów radiowych prowadzący audycję Na afiszu, czyli: Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław KolbuszTu już od 6:00 rano będzie z Państwem Sławomir Kieler, a od 9:00 do 12:00 zasiądzie przed mikrofonami jeden z ulubionych duetów radiowych prowadzący audycję Na afiszu, czyli: Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz (dodajmy, że powtórka tej audycji będzie do posłuchania na antenie głównej w paśmie powtórkowym od godz. 2:00 do 5:00!).

Wśród programów Radia Opole 2 KULTURA nie zabraknie audycji doskonale już Państwu znanych, czyli Wszystko o literaturzeRewiry kultury i Rozmów o kulturze (dawniej: “O kulturze – debata”). Nowością będzie od poniedziałku do piątku, między 15:00 a 18:00 audycja Dawida Rajwy Kino, bilety i śpiew, w której zagości przede wszystkim muzyka filmowa, a do tego konkursy z nagrodami, rozmowy z gośćmi i informacje ze świata filmu.

 

Radio Opole zaczyna 70. rok działalności!

od 9:00 do 12:00 zasiądzie przed mikrofonami jeden z ulubionych duetów radiowych prowadzący audycję Na afiszu, czyli: Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz [fot. Justyna Krzyżanowska]Istotnym akcentem nowej ramówki będzie akcja letnia, organizowana wspólnie z Nową Trybuną Opolską. Zarówno Radio Opole jak i NTO obchodzą w tym roku 70-lecie działalności. Mają ambitny plan, aby odwiedzić wszystkie 70 gmin na Opolszczyźnie od połowy czerwca do połowy września. Od poniedziałku do piątku stacja będzie u Państwa w gminach między 9:00 a 15:00. Więcej o tym tu: To będą urodziny z prezentem dla słuchaczy! Radio Opole i NTO podpisały list intencyjny o współpracy.

Jeszcze nim lato nastąpi, zapraszamy na nowy cykl Kamienie milowe Witolda Sułka, przygotowany w ramach obchodów 70-lecia Radia Opole, który będzie prezentował, zgodnie z nazwą, najbardziej doniosłe wydarzenia i osiągnięcia ludzkości na przestrzeni minionych 70 lat, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Znajdzie się tu wszystko to, co wpłynęło znacząco na nasze życie, zmieniło bieg historii, sposób myślenia, czy obyczaje, a więc spotkają się tu wszelkie dziedziny aktywności, wielkie odkrycia, osiągnięcia naukowe i szeroko rozumiana kultura, a każdy odcinek zostanie zilustrowany odpowiednim utworem muzycznym, który sam w sobie również stał się… kamieniem milowym.

To nie jedyny nowy cykl! Co sobotę Ireneusz Prochera opowie o tym, że media odgrywają w naszym życiu ogromną rolę: dostarczają wiedzy o otaczającym świecie, pomagają interpretować “suche fakty”, wpływają na nasz światopogląd i kształtują postawy, ale też zapewniają nam rozrywkę. Czy jesteśmy tego świadomi? Czy wiemy, jak działają i jaki mają na nas wpływ? Jak się zmieniają i co nowego i ważnego proponują? O tym wszystkim w cyklu Czwarta władza!

Zapraszamy do słuchania!

Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna z NTO:

Źródło: PROPole

Pin It on Pinterest

Share This