Radio Kraków Kultura – kto słucha, żyje podwójnie!
 

Radio Kraków Kultura, drugi – obok Off Radia Kraków cyfrowy kanał tematyczny Radia Kraków – rozpoczął nadawanie wraz z nowym rokiem.

Nowa muzyczno-publicystyczna antena to propozycja dla szerokiego kręgu słuchaczy zainteresowanych kulturą i kulturalnym życiem Krakowa i Małopolski – podkreśla prezes Radia Kraków Mariusz Bartkowicz. Wizytówką stacji będą audycje prezentujące m.in. literaturę, sztuki wizualne, teatr i taniec, ale także musical czy film. Na antenie nie zabraknie autorskich programów regionalnych czy znalezisk z bogatego, bo niemal stuletniego archiwum Radia Kraków.

Chcemy pokazać, że kultura nie jest jakimś elitarnym doświadczeniem, świątecznym fajerwerkiem. Jesteśmy przekonani, że może stać się częścią codziennego życia, a zarazem skutecznym, choć nieoczywistym narzędziem poznawania świata – mówi redaktorka programowa stacji Justyna Nowicka.

Radio Kraków Kultura to także muzyka. – W przeważającej mierze ta, którą zwykle nazywa się poważną, ale nic bardziej mylnego – to czysta rozrywka. Nie szkodzi, że sprzed czterystu, trzystu, dwustu czy stu lat – mówi szef muzyczny stacji Paweł Szczepanik. – Wierzymy, że możemy ulegać tym samym namiętnościom, co nasi antenaci. Jednocześnie nie zapominamy o współczesności, stąd domieszka jazzu, muzyki tradycyjnej czy współczesnej. Bo siła kultury tkwi w różnorodności – dodaje.

Pierwsza audycja w ramówce nowej stacji to „Radio Kraków Kultura na co dzień” (od poniedziałku do piątku między godz. 8:00 a 10:00). Poranny program prowadzą m.in Paweł Szczepanik, Jacek Bańka, Justyna Nowicka i Robert Konatowicz. Jeszcze w styczniu na antenie pojawią się premierowe audycje m.in Jolanty Drużyńskiej, Katarzyny Fortuny, Anny Łoś, Marcina Ziobro, Mateusza Borkowskiego i Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej.

Radia Kraków Kultura obecnie słuchać można w Internecie (player na stronie radiokrakow.pl), za pomocą aplikacji mobilnej Radia Kraków oraz w odbiornikach cyfrowych z technologią DAB+.

Więcej na: radiokrakow.pl

 

Pin It on Pinterest

Share This