Piosenki z tekstami Jana Kondraka i muzyką Zbigniewa Łapińskiego zabrzmią wieczorem w studiu koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Tytuł programu to „Trzynasta trzydzieści”. Transmisja koncertu od godziny 19:05, 24 stycznia, na antenie oraz kanale YouTube Polskiego Radia Rzeszów.

 Koordynatorka wydarzenia i autorka biografii artystycznej Łapińskiego, Katarzyna Walentynowicz wyjaśnia, że tytuł nawiązuje do zdarzeń i sytuacji równocześnie dotykających różnych ludzi w rzeczywistości wojennej dokładnie o godzinie 13:30.

Aranżer wszystkich piosenek i uczeń Zbigniewa Łapińskiego, Marcin Partyka zapowiada, że usłyszymy ponad 20 utworów, w których muzycy chcą oddać skromność twórcy i prostotę kompozycji. Piosenki zaśpiewają m.in. aktorzy: Adrianna Kieś i Wojciech Brzeziński.

Zbigniew Łapiński znany jest głównie ze współpracy z Jackiem Kaczmarskim i Przemysławem Gintrowskim. W swoim dorobku ma też kompozycje dla scen kabaretowych oraz liczne utwory fortepianowe. Zmarł w 2018 roku. Jan Kondrak to poeta, kompozytor, współtwórca Lubelskiej Federacji Bardów.

Fot. materiały prasowe

Więcej na: radio.rzeszow.pl/

Pin It on Pinterest

Share This