radiokrakowkultura.pl – to najprostszy sposób, aby słuchać Radia Kraków Kultura. W serwisie znajdzie się także aktualizowana na bieżąco baza podcastów z zapisami wyemitowanych audycji. – Nasza nowa muzyczno-publicystyczna antena to propozycja dla szerokiego kręgu słuchaczy zainteresowanych kulturą i kulturalnym życiem Krakowa i Małopolski – podkreśla Prezes Radia Kraków Mariusz Bartkowicz.

 

Radio Kraków Kultura z pewnością wyróżnia muzyka. – W przeważającej mierze ta, którą zwykle nazywa się poważną, ale nic bardziej mylnego – to czysta rozrywka –mówi szef muzyczny stacji Paweł Szczepanik. – A jednak jest coś, co odróżnia ją od tej z większości rozgłośni. Sięgamy bowiem w przeważającej mierze do czasów, gdy wykonywanie muzyki dziś znanej jako klasyczna nie było niczym innym, niż formą wspólnego spędzania czasu, a więc do wieków od XVI do XIX. Trochę piosenek z epoki Ludwika XIV, nieco urokliwych symfonii Haydna, hiszpańskie tańce, tęskne ballady z Południowych Włoch, eleganckie, choć roztańczone suity… Można wymieniać długo. A oprócz tego szczypta jazzu, muzyki tradycyjnej i współczesnej. Zaskakujące, jak te pozornie odległe gatunki wrzucone do jednego kotła mogą tworzyć harmonijną całość. Nic, tylko smakować.

 Dzień w Radiu Kraków Kultura rozpoczyna poranne pasmo publicystyczne „Radio Kraków Kultura na co dzień” (poniedziałek – piątek, godz. 8:00- 10:00) prowadzone przez Pawła Szczepanika, Jacka Bańkę, Justynę Nowicką, Roberta Konatowicza i Wiolettę Gawlik. – Chcemy pokazać, że kultura nie jest jakimś elitarnym doświadczeniem, świątecznym fajerwerkiem. Jesteśmy przekonani, że może stać się częścią codziennego życia, a zarazem skutecznym, choć nieoczywistym narzędziem poznawania świata – mówi redaktorka programowa Radia Kraków Kultura Justyna Nowicka. A w programie: wątki muzyczne, teatralne, plastyczne, operowe, filmowe i taneczne. Do tego dizajn, moda i architektura.

Więcej na: radiokrakowkultura.pl/

O godz. 13:00 rozpoczyna się godzinne pasmo „Regiony kultury” (poniedziałek-piątek, godz. 13:00-14:00) pod redakcją Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej i Jana Stępnia. To podróż po Małopolsce i najciekawszych wydarzeniach kulturalnych organizowanych w regionie. Więcej: https://radiokrakowkultura.pl/audycje/regiony-kultury

Z kolei Marcin Ziobro w programie „RKK z archiwum” (poniedziałek-piątek, godz. 14:00-15:00) otwiera przed słuchaczami przepastne archiwa Krakowskiej Rozgłośni Polskiego Radia. Więcej:  https://radiokrakowkultura.pl/audycje/radio-krakow-kultura-z-archiwum

Radio Kraków Kultura to także „Dobre książki” (poniedziałek – piątek, godz. 17.00-18.00) prowadzone przez Katarzynę Fortunę, Jolantę Drużyńską i Annę Łoś. Od poniedziałku do piątku od g. 17.00 do 18.00 proza, poezja, dramat, historia, filozofia,  teologia, nowości literackie i klasyka. Więcej: https://radiokrakowkultura.pl/audycje/dobre-ksiazki

Melomanom szczególnie polecamy: „Przystanek Broadway” (sobota, godz. 17:00-19:00), autorski program Mateusza Borkowskiego poświęcony musicalom (więcej: https://radiokrakowkultura.pl/audycje/przystanek-broadway) oraz „Jazzu warte” Rafała Zbrzeskiego  (sobota, godz. 19:00-21:00) – cotygodniowe spotkanie z improwizacją i muzycznym eksperymentem (więcej: https://radiokrakowkultura.pl/audycje/jazzu-warte).

Radio Kraków Kultura, drugi – obok Off Radia Kraków – cyfrowy kanał tematyczny Radia Kraków rozpoczął nadawanie na początku tego roku. Stacji można teraz słuchać zarówno przez stronę internetową www.radiokrakowkultura.pl, jak i przez aplikację i stronę internetową Radia Kraków: https://www.radiokrakow.pl/player/ oraz w odbiornikach z systemem DAB+- na terenie nowego Sącza i okolic, w Tarnowie, a w ciągu najbliższych miesięcy także w Krakowie. Redaktorką programową stacji jest Justyna Nowicka, a szefem muzycznym – Paweł Szczepanik.

 

Identyfikacja wizualna Radia Kraków Kultura jest dziełem krakowskiej agencji Studio Otwarte, która wcześniej przygotowywała także wizualną oprawę dla Radia Kraków i OFF Radia Kraków. – OFF ma własną tożsamość, również wizualną, i w ten sam sposób myśleliśmy także o Radiu Kraków Kultura – tłumaczy Marcin Wolny, który z ramienia Studia koordynował prace nad projektem. – W trakcie prac zdecydowaliśmy się zaproponować odświeżenie komunikacji wizualnej całej rozgłośni, łącznie z logotypem, kolorystyką i key visualem. Marka-matka: Radio Kraków, tworzy teraz z kanałami tematycznymi OFF i Radio Kraków Kultura wspólną grupę, pozwalając im równocześnie wybrzmieć samodzielnie.

 

Radio Kraków Kultura – cyfrowy kanał tematyczny Radia Kraków – rozpoczął nadawanie na początku 2022 r. Nowa muzyczno-publicystyczna antena to propozycja dla słuchaczy zainteresowanych kulturą i kulturalnym życiem Krakowa i Małopolski. Wizytówką stacji są audycje prezentujące m.in. literaturę, sztuki wizualne, teatr i Taniec, a także musical i film.

Więcej na: radiokrakowkultura.pl

Pin It on Pinterest

Share This