Rekordowe ponad 2,715 miliarda złotych zyskał w 2021 roku Skarb Państwa z tytułu podatku od gier i dopłat. Ponad 1,155 miliarda złotych z tej kwoty przekazanych zostało dzięki klientom Totalizatora Sportowego na wsparcie rozwoju polskiego sportu oraz kultury narodowej. Jak podkreśla spółka, był to wyjątkowy rok nie tylko pod kątem wyników finansowych, lecz także ze względu na Jubileusz 65-lecia, którego Ambasadorem był Robert Lewandowski.

Informacje zostały przekazane podczas zorganizowanej 25 stycznia br. konferencji prasowej. Jej termin nie był przypadkowy, ponieważ związany jest z rocznicą rozpoczęcia działalności przez firmę – 25 stycznia 1956 roku. Data ta jest także Dniem Gracza LOTTO.

– Od ponad 65 lat Totalizator Sportowy jest mecenasem polskiego sportu i kultury. Hasło „Wielkie chwile” dobrze podsumowuje jego działalność. To dzięki wsparciu Totalizatora dla sportowców, organizacji, czy klubów możemy przeżywać wiele pięknych sportowych emocji. Ta państwowa spółka jest również partnerem znaczących wydarzeń kulturalnych, które pozytywnie wpływają na wizerunek Polski za granicą takich jak Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Cieszę się, że od lat Totalizator Sportowy jest zaangażowany społecznie. Dzięki środkom przekazywanym przez dziesięciolecia do budżetu państwa została rozbudowana infrastruktura sportowa i obiekty kulturalne w całej Polsce – powiedział Jacek Sasin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych.

Jak podkreślił Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego, Olgierd Cieślik, spółka z roku na rok odnotowuje rekordowe wzrosty zarówno na poziomie sprzedaży, dopłat na fundusze celowe, jak i wpływów do budżetu państwa.

Rok 2021 był dla Totalizatora Sportowego wyjątkowy, ponieważ świętowaliśmy Jubileusz 65-lecia spółki, ale także po raz kolejny pobiliśmy finansowe rekordy. Mimo że publikacja szczegółowych wyników finansowych nastąpi za kilka tygodni, to już teraz z przyjemnością mogę poinformować, że kolejny rok z rzędu mogliśmy przekazać na polski sport i kulturę narodową większe środki niż w latach ubiegłych. W 2021 roku było to aż 1,155 mld złotych. Dla porównania w roku 2020 osiągnęliśmy wynik 1,048 mld złotych. To przede wszystkim zasługa naszych klientów, którzy są największymi mecenasami sportu i kultury w Polsce oraz pracowników Totalizatora Sportowego. Bez nich osiągnięcie tak wspaniałego wyniku nie byłoby możliwe – podsumował rok Olgierd Cieślik.

Totalizator Sportowy, prezentując wstępne dane finansowe poinformował, że suma dopłat do gier LOTTO przekazanych na polski sport i kulturę narodową wyniosła w 2021 roku ponad 1,155 mld złotych (w latach ubiegłych było to: 0,976  mld zł w 2018 r., 1,046 mld zł w 2019 r., 1,048 mld zł w 2020 r.).

 

Źródło: Totalizator Sportowy/ Biuro Rzecznika Prasowego 

Pin It on Pinterest

Share This