27 stycznia, o godzinie 18:05 w studiu Radia dla Ciebie kolejny koncert z cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”! Wystąpi znakomita wokalistka Iza Połońska i wspaniały pianista jazzowy Bogdan Hołownia. Transmisja na rdc.pl, na kanale Radia dla Ciebie w serwisie YouTube, na Facebooku oraz w aplikacji mobilnej RDC.

IZA POŁOŃSKA

Wokalistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Doktor sztuk muzycznych. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi (dyplom w klasie prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos) oraz Mistrzowskich Podyplomowych Studiów Wokalnych we wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Christiana Elssnera. Uczestniczyła w kursach prowadzonych przez: Teresę Żylis-Gara (Monaco, Radziejowice), Toma Karuse (Hamburg), Ingrid Kremling (Hamburg, Wrocław) i Annę Serafińską (Warszawa). W latach 2003 – 2009 intensywnie koncertowała w Europie: Francji, Belgii, Austrii, Hiszpanii, w Niemczech i we Włoszech.

W jej dorobku artystycznym szczególne miejsce zajmuje współpraca (jeszcze podczas studiów) z łódzkim kompozytorem Piotrem Hertlem. Zaowocowała ona szeregiem wspólnych występów w kategorii piosenki aktorskiej, które zostały zarejestrowane przez Polskie Radio i TVP. Na swym koncie w ostatnich 9 latach ma występy m.in. w Bibliotece Polskiej w Paryżu, czy w legendarnej Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów w Warszawie u boku Wandy Warskiej. Ostatnie 3 lata wypełniły jej koncerty z Orkiestrami Filharmonicznymi w Polsce z projektami POŁOŃSKA śpiewa OSIECKĄ, MŁYNARSKI SYMFONICZNIE, KRAJEWSKI SYMFONICZNIE, a także kameralne projekty: PEJZAŻ BEZ CIEBIE, TRZY MIŁOŚCI, KOCHANY MÓJ BEŁZ, CZUŁOŚĆ, które współtworzy z Leszkiem Kołodziejskim, akordeonistą i aranżerem. 

W latach 2010 – 2016 współpracowała z Katedrą Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. W okresie 2012- 2017 była członkiem Zarządu Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków (SPAM). 

30 września 2017 r. obroniła jednogłośnie pierwszy w Polsce doktorat w dziedzinie wokalistyki dotyczący wykonawstwa piosenki aktorskiej. Wśród Uczelni, z którymi współpracuje wymienić należy: Akademię Muzyczną w Łodzi, Szkołę Aktorską przy Teatrze Śląskim w Katowicach i Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi.

Jest także trenerem wokalnym, współpracuje z teatrami przygotowując aktorów do spektakli i partii śpiewanych. Pracowała z teatrami: Teatr Nowy im Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatr Studyjny w Łodzi, Teatr Arlekin, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Prowadzi kursy i lekcje uwalniania głosu z ludźmi biznesu pomagając im odnaleźć swój prawdziwy głos, a także pomaga pozbyć się lęku w trakcie wystąpień publicznych.

Do wyjątkowych zalicza współpracę z Janem Młynarskim, ze Zbigniewem Zamachowskim, z Mieczysławem Szcześniakiem, Wojciechem Myrczkiem, z Anną Dymną i z Oleną Leoneko- Głowacką.

9 maja 2019 w Narodowym Forum Muzyki miała miejsce premiera płyty Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego PEJZAŻ BEZ CIEBIE, wydanej przez firmę DUX. Piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego Artyści postanowili przedstawić w nowym brzmieniu na 4 wiolonczele, akordeon i głos. Partię wiolonczel zagrał POLISH CELLO QAURTET złożony z 4 utalentowanych wiolonczelistów młodego pokolenia. Płyta jest poświecona pamięci Dominika Połońskiego.

W pandemicznym czasie Iza Połońska pozostaje nadal aktywna, kreując nowe projekty. 2020 rok przyniósł współpracę i wspólny projekt WYSTARCZY BYĆ z kompozytorem i gitarzystą Witoldem Cisło – premiera projektu odbyła się 7 sierpnia w Warszawie (scena ROYAL WILANÓW). Natomiast 4 grudnia 2020 roku w Filharmonii Łódzkiej odbyła się prapremiera kolejnego projektu symfonicznego (streaming online), który Iza Połońska współtworzy z aranżerem Leszkiem Kołodziejskim „NIE JESTEŚ SAMA – piosenki Seweryna Krajewskiego”, artystce towarzyszy w koncercie wybitny jazzowy wokalista młodego pokolenia Wojciech Myrczek, natomiast w lutym 2021 roku TVP Kultura wyemitowała koncert z cyklu SCENA MUZYCZNA z materiałem z płyty Pejzaż bez Ciebie specjalnie nagranym na potrzeby programu.

22 listopada 2021 miała miejsce premiera kolejnej płyty CD artystki SING! OSIECKA (SOLITON POLAND). Usłyszeć na nim można znane i lubiane piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach Leszka Kołodziejskiego. Specjalnym gościem na solowej płycie artystki jest MIETEK SZCZEŚNIAK., z którym Iza Połońska zaśpiewała w duecie piosenkę BYLE NIE O MIŁOŚCI.

BOGDAN HOŁOWNIA jest jednym z najwrażliwszych polskich pianistów jazzowych, wyśmienity aranżer, nazywany romantykiem fortepianu. Znakomity wykładowca teorii improwizacji, harmonii i nowego zapisu funkcji i akordów. Ulubiony pianista gwiazd polskiej sceny: Grażyny Auguścik, Lory Szafran, Anny Marii Jopek, Danuty Błażejczyk.

Pochodzi z Torunia, gdzie ukończył Średnią Szkołę Muzyczną. Należy do nielicznych polskich muzyków jazzowych, którzy ukończyli słynną Berklee College of Music
w Bostonie. W USA Bogdan współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Jeffem Stitelym, Bronkiem Suchankiem, Grażyną Auguścik, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. Został laureatem Grand Prix Jazz „Melomani”.

„Kwarantanna w Hi-Fi” w każdy czwartek w RDC

Realizacja projektu „Kwarantanna w Hi-Fi” stała się możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który w czerwcu 2020 roku udostępnił Radiu dla Ciebie profesjonalny instrument koncertowy – fortepian Yamaha CF6. Koncerty prowadzi prezes RDC – Tadeusz Deszkiewicz. Ubiegły sezon pianiści zaczęli na fortepianie Bösendorfer, dzięki życzliwości Pana Sylwestra Dmuchowskiego. Później wykonawcy prezentowali swoje recitale na fortepianie Yamaha. Obecnie w studiu RDC do dyspozycji pianistów jest fortepian KAWAI.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.plna kanale RDC w serwisie YouTubena profilu na Facebooku oraz w aplikacji mobilnej.

Pin It on Pinterest

Share This