03 lutego, w najbliższy czwartek, o 18:05 w studiu Radia dla Ciebie kolejny koncert z cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”! Wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych młodego pokolenia – Cuore Piano Trio. Transmisja na rdc.pl, na kanale Radia dla Ciebie w serwisie YouTube, na Facebooku oraz w aplikacji mobilnej RDC.

Zespół powstał w 2017 roku z inicjatywy absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina kontynuujących naukę na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien w Wiedniu. Muzycy wchodzący w skład zespołu są stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego „Młoda Polska”. Otrzymywali również stypendia Prezesa Rady Ministrów, Rektora UMFC, CEA, a także KFnrD.

Mimo młodego wieku muzycy zdobywają czołowe miejsca na międzynarodowych konkurach kameralnych m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji, Bośni i Hercegowinie, Rosji, Kanadzie i Singapurze.

W 2019 Cuore Piano Trio zwyciężyło w projekcie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca „Scena dla Muzyki Polskiej”, dzięki czemu zespół zainaugurowało cykl swoim debiutanckim recitalem w Filharmonii Narodowej w Warszawie, a następnie w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Cuore Piano Trio swoimi recitalami wielokrotnie inaugurowało wydarzenia jak Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim (2021), Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Z. Brzewskiego w Łańcucie (2021) czy XIV Rosyjsko-Polski Festiwal „Młodzieżowa Akademia Sztuki” w Moskwie (2018).

Cuore Piano Trio reprezentowane jest przez Polski Impresariat Muzyczny oraz prestiżową włoską agencją koncertową Le Dimore del Quartetto, dzięki której regularnie koncertuje w wielu krajach Europy. W sezonie artystycznym 2021/2022 zespół wystąpi z recitalami m.in. w Polsce, Austrii, Francji, Holandii, na Litwie i we Włoszech.

W 2020 wytwórnia DUX wydała kolekcję 6 płyt przedstawiających najciekawsze prezentacje finalistów Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki w Rzeszowie, wśród których znalazły się nagrania Cuore Piano Trio. Najnowsza recenzja nagrań zespołu ukazała się w październiku 2021, a jej autor – Simone Gramaglia, włoski altowiolista ze światowej sławy Quartetto di Cremona – napisał następujące słowa: „Cuore Piano Trio oferuje nam precyzyjną, klarowną i żarliwą interpretację utworów podkreślających muzyczną dojrzałość, która i tak charakteryzuje już ten zespół”.

Bogate, jak na młody wiek, doświadczenie fonograficzne artystów potwierdza również fakt, że Zuzanna Budzyńska i Szymon Ogryzek nagrali wcześniej dwie płyty solowe, z których POLONAISES (2018) wydana została przez DUX dzięki dofinansowaniu MKiDN w programie NIMiT „Muzyczny ślad 2018”, a muzycy otrzymali za nią prestiżową nagrodę „Koryfeusz Muzyki Polskiej” 2019.

„Kwarantanna w Hi-Fi” w każdy czwartek w RDC

Realizacja projektu „Kwarantanna w Hi-Fi” stała się możliwa dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który w czerwcu 2020 roku udostępnił Radiu dla Ciebie profesjonalny instrument koncertowy – fortepian Yamaha CF6. Koncerty prowadzi prezes RDC – Tadeusz Deszkiewicz. Ubiegły sezon pianiści zaczęli na fortepianie Bösendorfer, dzięki życzliwości Pana Sylwestra Dmuchowskiego. Później wykonawcy prezentowali swoje recitale na fortepianie Yamaha. Obecnie w studiu RDC do dyspozycji pianistów jest fortepian KAWAI.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.plna kanale RDC w serwisie YouTubena profilu na Facebooku oraz w aplikacji mobilnej.

Pin It on Pinterest

Share This