28 kwietnia, godz. 18:00, Studio Muzyczne Radia Lublin, Kryminalne czwartki w Lublinie – spotkanie z Robertem Małeckim. Spotkanie z udziałem publiczności. Streamingowane na radio.lublin.pl; profilu Radia Lublin i Stowarzyszenia Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube

Robert Małecki – politolog, filozof, dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Laureat najważniejszych polskich trofeów literackich, w tym Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Literackiej Piły. Serca czytelników podbił serią o komisarzu Bernardzie Grossie (Skaza, Wada, Zadra) oraz drugą, o dziennikarzu Marku Benerze (Najgorsze dopiero nadejdzie, Porzuć swój strach, Koszmary zasną ostatnie). Napisał także thriller Żałobnica oraz Najsłabsze ogniwo. Na lubelskim spotkaniu zaprezentuje kolejny thriller Wstyd.

Wstyd  – Wstyd zamyka nam usta. Ale przemilczane sprawy zawsze wracają. Julia Karlińska, była policjantka nazywana Karlą, uczy historii w liceum medycznym i samotnie wychowuje nastoletnich bliźniaków. Mundur odwiesiła po tragicznej śmierci męża, policjanta, który zginął w wypadku motocyklowym.
Ale duchy przeszłości się obudzą, gdy Śmierszynem, miastem Karlińskiej, wstrząśnie wieść o zabójstwie Sławomira Nowaka, znanego profesora matematyki oraz jej kolegi z „medyka”. Będzie to dopiero początek splotu dramatycznych wydarzeń. Tego samego dnia kobieta będzie musiała się zmierzyć z traumą zaginięcia jednego z synów. Kiedy się okaże, że chłopiec nie żyje, instynkt śledczy podpowie Karli, że obie sprawy należy połączyć w jedno śledztwo. Mocny thriller kryminalny o uczuciu, które może dać początek złu, i o mrocznej drodze ku prawdzie, która wyniesiona na powierzchnię, rani do krwi.

Źródło: radio.lublin.pl

 

Pin It on Pinterest

Share This