Zadebiutowała na 53. KFPP w Opolu piosenką ‘Skrzydła’ i to był punkt zwrotny. Jako laureatka konkursu Czwórki Polskiego Radia wydała autorski album zatytułowany „Marta Zalewska”. Jest wokalistką, kompozytorką, producentką, multiinstrumentalistką i autorką tekstów. 7 czerwca w Studiu M im. SBB Marta Zalewska wystąpi z 4-osobowym zespołem. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety są jeszcze dostępne w sklepie internetowym Radia Opole. Pierwsza godzina wydarzenia będzie transmitowana w audycji “Dobre Granie Radia Opole”.

Marta Zalewska ma na koncie występy m.in. na 10. jubileuszowej trasie Męskie Granie 2019 oraz na jednym z największych festiwali muzycznych w Skandynawii – Live At Heart w Szwecji. Była wśród reprezentantów Polski na Canadian Music Week 2020 – największym wydarzeniu muzycznym w Kanadzie. W 2021 objęła kierownictwo muzyczne nad jubileuszowym koncertem z okazji 50-lecia wydania płyty zespołu Dżamble – “Wołanie o słońce nad światem”. Współpracowała jako muzyk sesyjny między innymi z Kayah, Julią Pietruchą, Melą Koteluk czy Krystyną Prońko, zespołami muzyki dawnej Ars Nova i Canor Anticus.

W 2022 objęła kierownictwo muzyczne w warszawskim Teatrze Rampa. Jest kompozytorką i producentką muzyczną audiomusicalu “Jestem kim chcesz” oraz audioserialu muzycznego “Ostatni List”. Wspólnie z Krzysztofem Pacanem napisała muzykę do spektaklu Muzeum Powstania Warszawskiego “Ostatnia Syrena”. Jest kompozytorką i producentką muzyczną ścieżki dźwiękowej do filmu muzycznego “Miasto zarazy”. Skomponowała także muzykę do wielu spektakli teatralnych, m.in. do “Biesów/Los Endemoniados” wystawianych w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu.

Obecnie przygotowuje drugą autorską płytę. Prowadzi także vloga Zapomniane Polskie Piosenki na YouTube, w którym prezentuje wartościową polską – a nieco zapomnianą muzykę minionych dekad.

Więcej o artystce można przeczytać na jej stronie tu: Marta Zalewska.

Podczas koncertu w Studiu M im. SBB artystce będzie towarzyszył zespół w składzie: Paweł Zalewski (gitara, wokal), Krzysztof Zagajewski (gitara), Maciej Chwała (organy Hammonda, synth, wokal) oraz Przemek Pacan (perkusja, wokal).

Organizatorem koncertu Marty Zalewskiej z zespołem w Studiu M im. SBB jest Radio Opole. Wydarzenie wspiera ZAW STOART.

Przejdź do sklepu i zakup bilet na koncert.

Więcej na: radio.opole.pl

 

 

Pin It on Pinterest

Share This