Ania Sama, czyli Anna Maciejczyk na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Jest autorką kompozycji i tekstów. Do pracy zaprasza doświadczonych artystów i producentów: do tej pory współpracowała m.in. z Patrickiem The Panem, Hyper Son, Szymonem Piotrowskim, Michałem Sarapatą czy Olgą Czyżykiewicz. Na swoim koncie ma album „Śnienie”, który ukazał się w czerwcu ubiegłego roku. Jest stypendystką Urzędu Miasta Krakowa 2022. Obecnie pracuje nad nowym materiałem.  Podczas koncertu na „Letniej scenie Radia Kraków” towarzyszyć jej będą znakomici muzycy: Jarek Jurkiewicz na gitarze, znany z duetu Jarząbek – Jurkiewicz, Władek Foltyński na basie, Kajetan Pietrzak na perkusji, Mateusz Krystian na klawiszach. Wraz z zespołem Ania Sama wykona piosenki z płyty „Śnienie” oraz kilka nowych kompozycji, które jeszcze nie zostały opublikowane.

 

Dlaczego Ania Sama?

Kim jesteś, gdy zostajesz sam? Gdy możesz bez przeszkód śnić i marzyć? Gdy możesz pomyśleć o sobie i swoich sprawach zupełnie spokojnie? Te same pytania zadawałam sobie, gdy decydowałam się na swój pseudonim. Ania Sama – wynika ze stanu, w którym najbardziej lubię tworzyć – samotność, pianino elektryczne i zeszyt z kremowymi kartkami to mój ulubiony zestaw twórczy. Na co dzień przemierzam krakowskie ulice w poszukiwaniu ukojenia, zagłuszając szum miasta dobrą muzyką. Muzyka jest we mnie od zawsze, choć zajęłam się nią dopiero w dorosłym życiu, gdy zdecydowałam się na udział w musicalu charytatywnym, który był wystawiany w Krakowskim Variete i wrocławskim teatrze Capitol. Od 2018 roku pracowałam nad ubraniem wierszy, które zdarzało mi się często pisać, w dźwięki. Postanowiłam zrealizować moje największe pragnienia i dać sobie szansę w muzyce ze swoim materiałem. 

Więcej o Ani Samej na: https://aniasama.pl/

Muzyka: https://www.youtube.com/channel/UCx6v6xf0Zh3FkI122KT4Y0g

 

Letnia scena Radia Kraków – Ania Sama z Live Bandem.

Wystąpią: Anna Maciejczyk – wokal, Jarek Jurkiewicz – gitara, Mateusz Krystian – klawisze, Władek Foltyński – bas, Kajetan Pietrzak – perkusja.

24 lipca, godz. 17:00, dziedziniec Radia Kraków.

Bezpłatne zaproszenia na antenie, do odbioru w recepcji Radia Kraków. Transmisja koncertu na antenie stacji.

Pin It on Pinterest

Share This