„Tu mówi Olsztyn” – to pierwsze słowa, które usłyszeli w 1952 roku słuchacze ekspozytury Polskiego Radia w Olsztynie. Wtedy rozpoczęła się historia naszej regionalnej rozgłośni. Z Radiem Olsztyn znamy się więc ze słyszenia już od 70 lat!

Z okazji wyjątkowego jubileuszu Polskiego Radio Olsztyn ma dla wiernych słuchaczy, konkursy, dzięki którym wspólnie będziemy świętować 70. URODZINY Rozgłośni.

Urodzinowy Tydzień z Kulturą zainaugurują 19 września projekcją filmu „Orlęta. Grodno ‘39” w olsztyńskim kinie „Helios”. Następnego dnia, tj. 20.09 Polskie Radio Olsztyn zaprasza najmłodszych wraz z opiekunami do Olsztyńskiego Teatru Lalek na spektakl „Fru – Fru” – opowieść w metaforyczny sposób opisującą dorastanie dziecka.

To jednak nie koniec kulturalnych atrakcji. 21 września Rozgłośnia zaprasza do Teatru im. S. Jaracza na spektakl „Lekarz na telefon” – jednoosobową farsę autorstwa Borbali Szabó. Przygotowaliśmy też coś dla miłośników muzyki. 22 września w murach Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zabrzmi muzyka klasyczna w wykonaniu zespołu „Tre Voci”. Widowisko z udziałem trzech tenorów uświetni również Galę Jubileuszową zaplanowaną na 23 września.

Jak zdobyć wejściówki na te wydarzenia? Nic prostszego! Wystarczy włączyć radio i wziąć udział w jednym z konkursów organizowanym przez Polskie Radio Olsztyn.

Bilety będzie można wygrać na antenie Polskiego Radia Olsztyn do 20 września w różnych audycjach (Poranek, Bliższe Spotkania, Najlepsza Pora Dnia, Piosenki na życzenie, Wieczór z kulturą, Dziecinada, Koktajl Kulturalny) oraz na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Partnerami Urodzinowego Tygodnia z Kulturą są Totalizator Sportowy – właściciel marki Lotto oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Więcej na: radioolsztyn.pl/

 

Pin It on Pinterest

Share This