Katarzyna Pechman odebrała nagrodę Feniks 2022 dla Stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna

Liczne wzruszenia i podziękowania, mądre słowa wyrażające głębokie intelektualne i duchowe przesłanie oraz okolicznościowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” złożyły się na galę wręczenia Nagrody FENIKS 2022, która odbyła się w minioną sobotę, w warszawskiej katedrze polowej.

Jak już informowaliśmy na naszym portalu Nagrodę Małego Feniksa 2022 otrzymało Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna z Kołobrzegu. Podczas wspomnianej gali nagrodę w imieniu KIK odebrała jego współzałożycielka Katarzyna Pechman ( na zdj.), pomysłodawczyni i twórczyni chociażby Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada”.

– Było to dla mnie wielkim zaszczytem otrzymać nagrodę Feniksa z rąk przewodniczącego Kapituły Nagrody i biskupa biskupa Vitaliya Kryvytskiego- ordynariusza diecezji kijowsko-żytomierskiej,  Czułam wzruszenie z faktu, że naszego małe, aczkolwiek wielkie duchem, stowarzyszenie zostało dostrzeżone a nasza zespołowa praca nagrodzona takim wyróżnieniem, zwłaszcza, że znaleźliśmy się w gronie naprawdę wyjątkowych osób i instytucji, którym przyznano Feniksa – mówi Katarzyna Pechman. – Feniks jaki otrzymaliśmy jest nagrodą dla wszystkich członków stowarzyszenia, ale również dla naszych przyjaciół i instytucji, które wspierają Katolicką Inicjatywę Kulturalną w realizacji różnych przedsięwzięć – przyznaje pani Katarzyna.- Oczywiście nie byłoby tych sukcesów stowarzyszenia, gdyby nie zaangażowanie Ryszarda Czepulonisa, prezesa KIK, Wojtka Czaplewskiego, który pełni funkcję wiceprezesa KIK i mojego męża Jacka.

Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna w tym roku obchodzi 15 lecie działalności. Uroczysta Jubileuszowa Gala odbędzie się 22 października br. w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta. KIK jest organizatorem niemal setki przedsięwzięć o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, niektóre z nich trwale wpisały się w zachodniopomorski i krajowy pejzaż kulturalny. Mowa tutaj przede wszystkim o  Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Zbigniewa Herberta “Herbertiada”, Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”, Dnia Pileckiego, corocznych koncertach w kołobrzeskiej bazylice z okazji Dnia Matki, Marszach dla Życia i Rodziny, Orszakach Trzech Króli,  misteriach papieskich w rocznicę wyboru i śmierci św. Jana Pawła II, miejskich obchodach historycznych rocznic takich jak Mord Katyński czy wprowadzenie stanu wojennego, wystawach plenerowych, premierach teatralnych i koncertach, które mają miejsce nie tylko w Kołobrzegu ale i w Polsce.

Dzięki współpracy z Diecezjalną Telewizją Internetową „Dobre Media” od roku realizowany jest projekt pod nazwą „Kołobrzeski Areopag Wiary” obejmujący cykl debat o Kościele.

Źródło:  Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna

Zdjęcia: Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna

 

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This