Koncert dwóch jubileuszy 14 października o godz. 19:00 z w  Studiu im. Romany Bobrowskiej.

14 października Radio Kraków zaprasza na koncert Artysty, którego drogi wielokrotnie krzyżowały się z  najstarszą krakowską rozgłośnią. Gościł na antenie, koncertował w studiu i na dziedzińcu, nagrał płytę live z radiową publicznością. W tym roku, gdy Radio Kraków obchodzi 95. urodziny, Robert Kasprzycki świętuje 30-lecie pracy artystycznej. Właśnie ta – jak sam określił – szczęśliwa kolizja jest powodem do wspólnego celebrowania dwóch jubileuszy. 14 października o godz. 19.00 na scenie Studia im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków zagra Robert Kasprzycki z zespołem. Artyście towarzyszyć będą: Max Szelęgiewicz (gitara), Krzysztof Wyrwa (gitara basowa) oraz Adam Zadora (perkusja). Bezpłatne zaproszenia wygrać można na antenie, transmisja koncertu w Radiu Kraków.

Robert Kasprzycki jest artystą niezwykle wszechstronnym – ukuł kiedyś dla swych działań określenie „człowiek rekonesansu” – próbował bowiem wielu gatunków i dróg artystycznej samorealizacji. Śpiewał piosenki Okudżawy, Cohena i Brassensa, pisał ballady, tłumaczył Doorsów, grał grunge na festiwalach rockowych, zakładał kapele i kabarety. Swego czasu bardzo intensywnie współpracował z grupą folkową Carrantuohill, z którą nie tylko nagrał piosenkę na fenomenalnej płycie Inis (obok Kuby Badacha, Staszka Soyki i Anity Lipnickiej) ale także zagrał kilkadziesiąt wspólnych koncertów, w kraju i poza jego granicami.

W jego muzyce  odnaleźć można ślady wielu inspiracji: „Niebo do wynajęcia” było mieszanką flamenco, popu, jazzu, bossanowy i folka, „Światopogląd” – popisem rockowej energii, „Piosenki i Nie” – znakomitym nawiązaniem do tradycji klasycznej ballady, „Cztery” zaś połączeniem poetyckiej i rockowej wrażliwości – zresztą to właśnie wielojęzyczność i szerokie spektrum zainteresowań określają jego styl muzyczny i tworzą dla tekstów smakowitą oprawę.

Nadzwyczaj twórczo na Artystę wpłynął czas pandemii –  w samym szczycie lockdownu ukazał się album „Gdy późno w noc. Kasprzycki/Śmigły”, będący udaną próbą przybliżenia słuchaczom poetyckiej twórczości Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza. Najnowszym albumem Roberta Kasprzyckiego jest wydana 17 grudnia 2021 roku „Mała Łazienkow” a – album będący niejako powrotem do bardowskich źródeł, powrotem do dzieciństwa spędzonego w wielkopolskim Śremie, nad rzeką Wartą.

Prawdziwą moc Roberta Kasprzyckiego oddają jednak koncerty, których Muzyk na swoim koncie ma już ponad 1500  – to w kontakcie z publicznością Kasprzycki najpełniej emanuje charyzmą, a niespożyta energia, feeling
i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy. Kasprzycki zawsze gra na sto procent, a  melanż słownej woltyżerki, muzycznych żartów, inteligentnych prowokacji, zabaw z publicznością i solidnego grania, sprawiają, że jego koncerty stają się naprawdę niezapomnianym przeżyciem.

Robert Kasprzycki z zespołem.

Wystąpią: Robert Kasprzycki – wokal, gitara, Max Szelęgiewicz – gitara, Krzysztof Wyrwa – gitara basowa, Adam Zadora – perkusja.

Koncert poprowadzi: Tomek Buszewski.

14 października, godz. 19:00 / Studio im. Romany Bobrowskiej.

Zaproszenia na antenie / transmisja koncertu w Radiu Kraków.

 

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

Więcej na: radiokrakow.pl

Pin It on Pinterest

Share This