Serce za Serce! To tytuł koncertu zespołu Taraka i inauguracja akcji charytatywnej Caritas Polska i Grupy Radiowej Audytorium 17

Dziś, 27-go stycznia, o godzinie 19:05 w Polskim Radiu Rzeszów odbędzie się koncert zespołu TARAKA. Dziś także Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia – Audytorium 17 wraz Caritas Polska rozpoczynają wspólną, ogólnopolską zbiórkę środków pieniężnych na zakup karetki dla Bohaterskiego Bachmutu – patronat nad akcją objęła Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Małgorzata Gosiewska.

Od blisko roku w brutalnej wojnie Ukraina walczy o wolność, w ostatnich tygodniach dociera do Polski coraz więcej przerażających informacji m.in. z frontu w Bachmucie. Słuchacze Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia, a w szczególności  Polskiego Radia Rzeszów nie zapomnieli o Ukrainie, dlatego też przy okazji koncertu zespołu TARAKA Serce za SERCE, ogłaszamy zbiórkę środków pieniężnych na zakup karetki dla bohaterskiego Bachmutu.

Jak możemy pomóc? To bardzo proste:

Wyślij SMS treści BACHMUT pod numer 72052, koszt 2,46 zł z VAT, i dołóż swoją cegiełkę do zakupu karetki, którą Caritas Polska przekaże do Bachmutu. Pamiętaj, możesz wysłać wiele SMSów. SMS o treści BACHMUT pod numer 72052. Prosimy o wysyłanie. Nr sms został uruchomiony 26 stycznia 2023 r. – wiadomości możemy wysyłać do 24 lutego 2023 roku.

Bądźmy razem i pomóżmy walczącej Ukrainie!

Środki zebrane w ramach tej akcji zostaną przeznaczone na zakup karetki, którą wyślemy do Bachmutu.

Transmisja koncertu odbędzie się w Polskim Radiu Rzeszów na 90,5 FM i na kanale YOUTUBE stacji. Transmisja koncertu odbędzie się również w Radio Dla Ciebie, Radio Gdańsk, Radio PiK, Radio Wrocław, Radio Kraków, Radio Olsztyn, Radio Kielce, Radio Koszalin, Radio Opole, Radio Lublin, Radio Poznań, Radio Katowice.

Zespół Taraka powstał w 2012 roku. Ma na swoim koncie trzy płyty długogrające. Założycielem i autorem niemal wszystkich piosenek jest Karol Kus. Zespół tworzą muzycy, wirtuozi z Polski i Ukrainy. Na ubiegłorocznym festiwalu w Opolu zaprezentował w koncercie Od Opola Do Opola swój największy przebój i obecnie jedną z najpopularniejszych w Polsce piosenek pt. Podaj rękę Ukrainie.

W święta Bożego Narodzenia na antenie TVP najczęściej graną kolędą była świąteczna piosenka w wykonaniu zespołu Taraka pt. Pogody na Święta, którą zespół nagrał wspólnie z dziennikarzami prowadzącymi programy. Obecnie zespół jest w trakcie trasy koncertowej pt. „Serce za Serce”, która jest podziękowaniem dla Polaków za pomoc okazaną ukraińskim rodzinom.

W marcu tego roku zespół wyruszy w trasę pt. Niepodległa Niepodległej, która obejmie 11 stolic europejskich oraz Chicago, Toronto, Los Angeles i Taszkient.

 Więcej informacji:

radio.rzeszow.pl 

radiokielce.pl

radiokrakow.pl

rdc.pl

prk24.pl

Pin It on Pinterest

Share This