Serce za Serce! To tytuł koncertu zespołu Taraka i inauguracja akcji charytatywnej Caritas Polska i Grupy Radiowej Audytorium 17

27-go stycznia, o godzinie 19:05 w Polskim Radiu Rzeszów odbył się koncert zespołu TARAKA. Tego dnia również Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia – Audytorium 17 wraz Caritas Polska rozpoczęły wspólną, ogólnopolską zbiórkę środków pieniężnych na zakup karetki dla Bohaterskiego Bachmutu – patronat nad akcją objęła Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Małgorzata Gosiewska.

Od blisko roku w brutalnej wojnie Ukraina walczy o wolność, w ostatnich tygodniach dociera do Polski coraz więcej przerażających informacji m.in. z frontu w Bachmucie. Słuchacze Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia, a w szczególności  Polskiego Radia Rzeszów nie zapomnieli o Ukrainie, dlatego też przy okazji koncertu zespołu TARAKA Serce za SERCE, ogłosili zbiórkę środków pieniężnych na zakup karetki dla bohaterskiego Bachmutu.

Jak możemy pomóc? To bardzo proste:

Wystarczy wysłać SMS treści BACHMUT pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) i dołóż swoją cegiełkę do zakupu karetki, którą Caritas Polska przekaże do Bachmutu. Pamiętaj, możesz wysłać wiele SMSów.

Możemy też zrobić przelew bankowy: 

PL Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526  |  SWIFT: BPKOPLPW

Tytułem: UKRAINA BACHMUT  |  CARITAS POLSKA, ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa – więcej informacji na: https://caritas.pl/ukraina/.

 Bądźmy razem i pomóżmy walczącej Ukrainie! Środki zebrane w ramach tej akcji zostaną przeznaczone na zakup karetki, która zostanie przekazana do Bachmutu.

Transmisja koncertu odbyła się w Polskim Radiu Rzeszów na 90,5 FM i na kanale YOUTUBE stacji (https://youtu.be/wRk0sUHnKv4). Koncertu możemy posłuchać również w Radio Dla Ciebie, Radio Gdańsk, Radio PiK, Radio Wrocław, Radio Kraków, Radio Olsztyn, Radio Kielce, Radio Koszalin, Radio Opole, Radio Lublin, Radio Poznań, Radio Katowice.

Zespół Taraka powstał w 2012 roku. Ma na swoim koncie trzy płyty długogrające. Założycielem i autorem niemal wszystkich piosenek jest Karol Kus. Zespół tworzą muzycy, wirtuozi z Polski i Ukrainy. Na ubiegłorocznym festiwalu w Opolu zaprezentował w koncercie Od Opola Do Opola swój największy przebój i obecnie jedną z najpopularniejszych w Polsce piosenek pt. Podaj rękę Ukrainie.

W święta Bożego Narodzenia na antenie TVP najczęściej graną kolędą była świąteczna piosenka w wykonaniu zespołu Taraka pt. Pogody na Święta, którą zespół nagrał wspólnie z dziennikarzami prowadzącymi programy. Obecnie zespół jest w trakcie trasy koncertowej pt. „Serce za Serce”, która jest podziękowaniem dla Polaków za pomoc okazaną ukraińskim rodzinom.

W marcu tego roku zespół wyruszy w trasę pt. Niepodległa Niepodległej, która obejmie 11 stolic europejskich oraz Chicago, Toronto, Los Angeles i Taszkient.

Pin It on Pinterest

Share This